Sarıklı Amiralin akıbeti belli oldu!

Erdoğan açıkladı, Milli Savunma Bakanlığı harekete geçti. Sarıklı Amiralin kaderi belli oldu.

Sarıklı Amiralin akıbeti belli oldu!

Sarık-cübbe ile amiralin bir tekke yaptığı ziyaretin görüntüleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Erdoğan da sarıklı amiralle ilgili "TSK'nın disipliniyle bağdaşmayacak fotoğraf veren askere olumlu bakmadık, bakmayız" ifadelerini kullanmıştı.

Hürriyet Gazetesi Abdülkadir Selvi, sarıklı amiralle ilgili soruşturmanın detaylarını köşesine taşıdı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'la görüşen Selvi, "Sarıklı amiral ihraç edilecek" diye yazdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da geçtiğimiz gün konuyla ilgili "TSK'nın disipliniyle bağdaşmayacak fotoğraf veren askere olumlu bakmadık, bakmayız. Bunun münferit bir hadise olduğu açıktır. Söz konusu fotoğraf yayınlandığında TSK idari bir soruşturmayı başlatmıştır ve sonuca bağlamıştır" ifadelerini kullanmıştı.

İşte Selvi'nin sarıklı amiralle ilgili yazısından ilgili kısım şöyle:

SARIKLI AMİRAL İHRAÇ YOLUNDA

"Cumhurbaşkanı Erdoğan da sarıklı amiral işine tepki göstermişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a sarıklı amiral hakkındaki soruşturmayı sorduk. Sözleşmeli statüsünde olduğunu ifade etti. İdari soruşturmanın sürdüğünün altını çizdi. Savunması istenmiş. Bu savunma general ve amirallerle ilgili soruşturmayı yürüten birim tarafından değerlendirilecek. Yani hukuki prosedür sürüyor. Ama benim edindiğim izlenim, sarıklı amiral TSK’yı rahatsız etmiş. TSK’dan ihraç edileceği intibaı edindim. İş sadece hukuki prosedürün tamamlanmasına kalmış."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murathan
Murathan - 4 gün Önce

Bırakın bu aşırı dinciliği. Götü sıkışan sıkıştığı yerden çıkmak veya çıkarılmasını istediğinde Allah'ı kitabı öne sürüyor bir hristiyan veya katolik dinlere bakın birde Müslüman ülkelerin ekonomisine bakın milletin dini duygularını kullanarak milleti din üzerinden kullanıyorlar. Hangi devirde hangi zamanda yaşıyoruz her ramazan ayında Tv çıkıp din tüccarlığı yapanlarla tarikat mensupları çok farklı değil hepsi aynı tarikatlar kapatılsın kendilerini şeyh ilan edenler yargılansın Tv çıkıp din tüccarlığı yapanlara yasak getirilsin. Millet din ile Allah ile uyutulurken Adamlar aya çıktı

Katrritu
Katrritu - 5 gün Önce

Arkadaş tarikatla ordunun işi olmaz Türkiye'nin yüzde 99 müslüman ama böyle orduya tarikat girerse ülke ordu dagılır

kocaeli li
kocaeli li - 3 gün Önce

Ben şunu anlamıyorum müslüman bir insan zikir çeker sarık takar yaniuzerine farzolan bütün ibadetlerini yapar şu lanet olası kılın kıyafet kanunu yüz yılımızı yedi bu paşamız görevi başındami sarık takmış size ne hadsizler

mert
mert - 2 gün Önce

mesleğine yakışan olacqsksin,bu ülkeye yakisan olacaksin. ben papaz gibi sakalli gezen devlet memuru girmek. istemiyorum.

yoldaş
yoldaş - 23 saat Önce

Yasa geregi belki ordudan ihraç edilir.Göstermelik ihraçta olabilir.Emekliligini isteyip emekli olur sonrada bir başka kurumlarda yçnetim kurulu olarak atanması kuvvetle muhtemel.