Sedat Peker iddialarına Mehmet Ağar'dan ilk cevap

Sedat Peker'in yayınladığı videolar kamuoyunda gündem yaratırken, birçok suçlama yönelttiği eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'dan Peker'in iddialarına yanıt geldi.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, suç örgütü lideri Sedat Peker'in kendisine ve oğlu Tolga Ağar'a yönelik iddiaları ile ilgili ilk kez konuştu: Devlet hizmetinden ayrılalı 25 yıl, siyaseti bırakalı da 15 yıl oldu. Dokunulmazlığım yok. Devlet, benimle ilgili istediği araştırmayı istediği zaman yapar. Bunun için herhangi bir engel yok.

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, suç örgütü lideri Sedat Peker'in iddialarına ilk kez cevap verdi.

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk'e konuşan Ağar, iş insanı Mübariz Mansimov'u tehdit ederek Yalıkavak Marina'yı aldığı iddiası için "Oranın sahibi değil, yöneticisiyim" dedi.

"24 SAAT KORUNAN KİŞİYİM"

Ağar, şunları kaydetti: "Madem tehditle el koydumsa, bu kişinin tehdit davası açması gerekirdi. Madem tehdit, zorlama varmış niye dava açılmamış. Bu marinanın bir tarafında yokuz. Rica üzerine profesyonel yönetici olarak buradayım. Devletin bütün kayıtlarında buradaki konumum bellidir.
Utanç verici, saçma sapan iddia ve isnatlarla suçlama konusu yapmak utanç vericidir. Yıllarca terörle mücadele etmiş, bütün terör örgütlerinin hedefinde olan, her adımı devlet tarafından bilinen, 24 saat korunan kişiyim. Bu kadar kör gözle bakan insanlarda mantık diye de bir şey yok."

"BİZİ BURADAN UZAKLAŞTIRMAK"

Ağar, şöyle devam etti: "Ben alnı açık gezerim. Böyle olduğumu devlet de millet de bilir. Benden, ehli namus olan, ehli vatan olan kimse şikayetçi olmaz. Ama son dönemlerde Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve PKK siteleri marina ve benimle ilgili yalan haberler üretiyor. Bunlar karşılık bulmuyordu.
Şimdi farklı taktikler uygulanıyor. Beni gündeme getirmelerinin asıl nedeni de bizi buradan uzaklaştırmak. Bizi buradan uzaklaştırınca yapılacak olan da belli: Buraya mafya çökecek. Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır."

"EN AZ 10 SEFER GİTTİĞİNİ BİLİYORUM"

Peker'in "Mübariz Mansimov'u FETÖ'yle sen tanıştırdın, sonra FETÖ'cü diye içeri attırdın" ifadeleriyle ilgili de konuşan Ağar "Mübariz Gurbanoğlu, Fethullah Gülen'e bir kez değil, devamlı gidiyordu. En az 10 sefer gittiğini biliyorum. Benim uçağım yok. Fethullah Gülen'le bağlantım yok. Onun Fethullah Gülen'e yakınlığı biliniyordu" açıklamasını yaptı.

Saygı Öztürk, Ağar'a başka soruları da olduğunu belirterek, "Ancak, şu aşamada önemsediği konu marina olduğu için diğer sorulara cevap vermedi" diye yazdı.

İLİGLİ HABERLER


 

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 11:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
he he taam taam inandık!
he he taam taam inandık! - 7 ay Önce

devlet araştırabilir diyor kim kimi araştıracak kendi kendilerinimi anca otorite değişirse o zaman hakkaniyetli bir araştırma olur.ya da bağımsız bir yargı varsa bağımsız bir yargı olmadığını herkes biliyor.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344