Serdar Akinan'dan flaş iddia 'Enkaz altındaki bir vatandaş Erdoğan için bekletildi'

Gazeteci Serdar Akinan bir vatandaşın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la aynı kareye girmesi için bir saat bekletildiğini iddia etti.

Akinan, AFAD’ın enkaz altındaki bir vatandaşı bir saate yakın enkaz altında tutarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la aynı kareye girmesini sağlamakla suçladı.

Ayrıca Akinan AFAD’ın diğer arama kurtarma grupları ile uyumsuz çalıştığını iddia etti.

Suç duyurusu

Serdar Akinan canlı KRT’de yaptığı bu açıklama sonrası Elazığ Valiliği, suç duyurusunda bulunacağını açıkladı. Valilik, enkazda bulunan vatandaşları kurtarmak için canlarını hiçe sayan ekiplerin, morallerini bozan ve insanlık dışı, yalan haber sebebi ile Serdar Akinan hakkında suç duyurundan bulunulacağı açıklandı.

AFAD'dan sert tepki

Serdar Akinan açıklamalarına en sert tepki AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu’dan geldi.

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu sert sözlerle yalanladı. Güllüoğlu, enkaz altındaki yaralıyı hiçbir kurtarma görevlisinin o şekilde bırakmayacağını vurgulayarak, başına silah bile dayansa yapmaz dedi.

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu bu haberleri ancak vicdansızların yapacağını vurguladı.

Güllüoğlu, iddiaların kesinlikle yalan olduğunu söyledi. Diğer enkazın başındayken, başka bir haber geldiğini, başka bir kişiye ulaşıldığını, o tarafa geçtiklerini ve beklemeye başladıklarını anlattı.

Bu sırada yaralının olduğu alanın temizliğinin yapıldığını söyleyen Güllüoğlu, yaralıya damar yolunun açıldığının ve sedye geldiğinde ise tahliye işleminin yapıldığını ifade etti.

Uykusuzca eksi sekiz derecede tehlikeli bir enkazda özverili bir şekilde çalışan insanlara ancak saygı duymak gerekir diyen Güllüoğlu, bu insanlar sadece duayı hak eder, diyerek sözlerini tamamladı.

YORUM EKLE