Sevdalıysan vatana kazıtacaksın adını duvara! Bugün günlerden Tufan Kansuva

Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva, Mardin’in Ömerli ilçesinde Ömeryan kırsalında PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek, teröristler tarafından kullanılan sığınak ve barınakları imha etmek için düzenlenen ‘Şafak 127 Operasyonu’na katıldı.

banner311
Sevdalıysan vatana kazıtacaksın adını duvara! Bugün günlerden Tufan Kansuva

Operasyonda Kansuva ve bir güvenlik koruyucusu yer gösterme faaliyetleri sırasında teröristler tarafından açılan ateşle yaralandı.

Yaralanan Tufan Kansuva, Mardin Devlet Hastanesine sevk edildi.

Yapılan tüm müdahalelere rağmen Tufan Kansuva kurtarılamayarak şehit oldu.

TUFAN KANSUVA, GERİDE BİRÇOK KAHRAMANLIK HİKAYESİ BIRAKTI

Terör örgütü PKK'nın hendek ve barikat saldırıları başlattığı dönemde teröristlerin adeta korkulu rüyası olan Polis Özel Harekat Timleri, bölgede yapılan terörist temizliğinde büyük bir rol oynadı.

Teröristlere yönelik verilen mücadelede, şehit Tufan Kansuva'nın katkısı unutulamaz.

MAYIN PATLADI, YARASINA DİKİŞ ATTIRIP ÇATIŞMAYA DÖNDÜ

Ekip arkadaşlarıyla birlikte büyük bir kararlılıkla operasyonlarını sürdüren Kansuva, Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlerin tuzakladığı mayının patlaması sonucunda yaralandı.

Tufan Kansuva, ağır yaralanan 2 silah arkadaşını araçtan çıkarıp hastaneye götürdü. Kanayan yarasına dikiş attırdıktan sonra yeniden çatışma bölgesine döndü.

DARGEÇİT'TE 24 SAATTE TEK PKK'LI BIRAKMADI

Nusaybin'deki görevinin ardından çatışmaların yoğunlaştığı Dargeçit ilçesine gitti Tufan Müdür...

1 haftada temizlenemez denilen Dargeçit'i, 24 saat içerisinde PKK'lı teröristlerden tamamen temizledi silah arkadaşlarıyla birlikte.

TEK BAŞINA EN ÖNDEN GİTTİ

Şehit Kansuva, korkusuzdu. Her zaman çatışmaya önden gider, riski tek başına alırdı. Dargeçit'te de öyle yaptı şehit Tufan Kansuva.

Keskin nişancıların bulunduğu ve kimsenin yaklaşamadığı binaya en önden tek başına girdi ve teröristlerin sonunu getirdi.

Nusaybin, Derik, Dargeçit... Şehit Tufan Kansuva'nın gittiği her yer, teröristler için sonun başlangıcıydı.

Şehit Tufan Kansuva, kabri başında dualarla anıldı

Mardin Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva kabri başında anıldı.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da anma etkinliği sırasında şehit Kansuva'nın babası Necati Kansuva’yı telefonla arayarak taziyelerini iletti. 

Şehit babası bakan Soylu'ya teşekkür ederek, "Ne mutlu ki herkesin sevgisini kazanmış yiğit, delikanlı bir şehit evlat babasıyım. Allah Devletimize,  Milletimize zeval vermesin" dedi.

Kansuva'nın özgeçmişi

Mardin Özel Harekat Şube Müdürü Tufan Kansuva 1980 yılında Ankara’da doğdu. 1998'de Polis Akademisi’ne giren Kansuva okulu bitirmesinin hemen ardından mesleğe 2002'de Sakarya İl Emniyet Müdürlüğündeki göreviyle başladı.

Kansuva, 5 yıl görev yaptığı Sakarya’nın ardından Eskişehir ve Şırnak İl Emniyet müdürlüklerinde meslek hayatına devam etti. 2015'ten bu yana Mardin'de Özel Harekat Şube Müdürü olarak görev yapan Kansuva, evli ve iki çocuk babasıydı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.