Sokağa çıkma yasağındaki cezayı ödemezseniz ne olur? İşin uzmanına sorduk işte cevabı!

Sokağa çıkma yasağındaki parayı ödemezseniz ne olur? Sorusunu uzmana sorduk ve uzmandan dikkat çeken cevaplar aldık.

Sokağa çıkma yasağındaki cezayı ödemezseniz ne olur?  İşin uzmanına sorduk işte cevabı!

Habererk / Özel Haber

Tam kapanma sonrasında sokağa çıkma yasağı cezaları yeniden gündeme geldi.

Sokağa çıkma yasağındaki cezaların ödenmemesi sonucunda vatandaşlar ciddi yaptırımlar gördüğü bildirildi.

Bu yaptırımlarda, sokağa çıkma yasağını delenlere yazılan cezalardan dolayı önce banka hesaplarına daha sonra kayıtlı arabası ve tapusuna şerh konulduğu bildirildi.

Yalnız Habererk’in ulaştığı bu işin uzmanı bunu tam bir mal varlıklarına el koyma olmadığını E Haciz denilen elektronik haciz olduğunu söyledi.

Elektronik hacizin ise diğer hacizlerden farkının borcun ödendikten sonra mal varlıklarına tekrar vatandaşın sahip olduğunu işin uzman belirtti.

Yani elektronik hacizin sadece tedbir amaçlı ve borç ödenesiye kadar bir el koyma işlemi olduğunu işin uzmanı vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2021, 12:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
EM.Asb.Ahmt GÜNDÜZ
EM.Asb.Ahmt GÜNDÜZ - 6 ay Önce

Sokaga çıktığı için kesilen 3150 liralık ceza yasal değil,nasıl tahsil edilir emekli olanların maaşlarına haciz konularak tahsil edilemez,ilk önce icra eödeme geldiğinde yasal olmadığından ma bahisle menkul ve gayri menkul malı olmadığı beyanı ile öeme gücünün olmadığını, maaşına haciz konamayacağını, maaşının YAŞAM HAKKI olduğunu elinden yaşamak hakkının alınamayacağını,bir tek konutu olduğu için icra yasasının 82/12 nci maddesi gereğince satılamayacağını satılmış olsa bile art kalan ile gayri menkul ev almasının mümkün olmayacağını beyanlarına not etmeller.SONUÇTA NE OLUR: Devlet alacaklarını düzenleyen 6183 saılı yasa gereğince ileride vergi mükellefi olması durumunda vergi kaydına bu bor. not edilmek kaydı ile yıllık vergilere dahil edilerek ödenmesi istenebilir.Farklı bilgilerle açıklama yapılmasında fayda var.ALLAH KİMSEYİ OLMAYAN BORCU ÖDEMEYE MECBUR ETMESİN. SAĞLIKLI YAŞAMLAR DİLERİM.