Soylu, Şentop’a isim verdi mi?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nın geçtiğimiz haftalarda sarf ettiği 'Mafyadan 10 bin dolar siyasetçi' tartışmalarına ilişkin TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile görüştü. Görüşmeye ilişkin önemli bir iddia edildi.

Soylu, Şentop’a isim verdi mi?

Sedat Peker’den ayda 10 bin dolar alan bir siyasetçi olduğunu açıklayıp isim vermeyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisinden resmi yazı ile bilgi isteyen TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile görüştü.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, makamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kabul etti.

Doğrudan TBMM Bakanı Mustafa Şentop’un makamına geçen Soylu, bir buçuk saat süren görüşmenin ardından, gazetecilerin sorularına yanıt vermeden Meclis’ten ayrıldı.

Görüşmenin ardından ise önemli bir iddia iddia edildi.

''SOYLU, KİM OLDUĞUNU ŞENTOP’A SÖYLEDİ''

NTV parlamento muhabiri Özgür Akbaş ise görüşmenin 1 buçuk saat sürdüğünü belirtirken Soylu’nun mafyadan ayda 10 bin dolar alan siyasetçinin kim olduğunu Şentop’a söylediğini öne sürdü.

Akbaş paylaşımında, ''Meclis Başkanı @MustafaSentop ile İçişleri Bakanı @suleymansoylu görüşmesine ilişkin bir düzeltme yapalım, görüşme yarım saat değil bir buçuk saat sürdü ve aldığım bilgilere göre İçişleri Bakanı, mafyadan ayda 10 bin dolar alan siyasetçinin kim olduğunu Şentop'a söyledi'' ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2021, 17:24
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344