Tezkereye ‘hayır’ diyeceğini açıklayan CHP’ye AKP’den jet yanıt!

Tezkereye ‘hayır’ diyeceğini açıklayan CHP’ye AKP’den jet yanıt geldi.

Tezkereye ‘hayır’ diyeceğini açıklayan CHP’ye AKP’den jet yanıt!

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel de tezkere oylamasında ‘hayır’ oyu kullanacaklarını duyurmasının hemen ardından AKP'den açıklama geldi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin tezkere oylamasında ‘Hayır’ oyu kullanacağını açıklamasının ardından Twitter hesabından bir dizi paylaşımda bulundu:

– Tezkere, Türkiye'nin milli güvenliği açısından güçlü bir irade beyanıdır. Bu irade beyanı Türkiye'nin milli birlik ve bütünlüğünü korumaya her şart altında kararlı olduğumuzu ve bunun için her türlü meşru mücadeleyi vereceğimizi ifade eder.

– Bu irade sayesinde sınırlarımız yakınında kurulmak istenen terör devletçikleri ortadan kaldırılmıştır. Eğer bu irade beyanı olmasaydı PKK ve DEAŞ gibi terör örgütlerinin sınırlarımıza yakın yerlerde fiili oluşumları söz konusu olacaktı. Buna asla izin vermeyeceğiz.

– Yüce Meclisin takdirine sunulan tezkereler Türkiye'nin milli güvenliği açısından gerekli iradeyi temsil eder.

– Bu tezkerelere karşı çıkanların gerekçelerini bugün dinledik. Bu mantıksız gerekçeleri üretenlerin hiçbir şekilde Türkiye’nin milli güvenliği konusunda hassasiyeti yok.

– Bu mantıksız gerekçelerle tezkerelere karşı çıkmaktan bahsetmek ve hayır oyu vermek, milli güvenliğimizi zaafa uğratmaya bahane üretmektir. Bu yaklaşım, sınırlarımızdaki terör oluşumlarına elverişli ortam oluşturmaya çalışmaktır.

– Türkiye'nin terörle mücadelesinde ortaya konulan irade beyanının “süresini” tartışma konusu yapmak başlı başına bir savrulmadır. Türkiye kararlı ve her türlü bedeli ödemeye hazır biçimde terörle mücadele edecektir.

– Türkiye'nin terörle mücadelede uluslararası işbirliğine destek verdiğini ifade eden maddeler yıllardan beri tezkerelerde zaten vardır. Bunu ifade eden tezkere maddelerini anlamayanların, milli güvenlik konusunda alfabeyi bilmediği açıktır…

– Mesele açıktır; birileri Türkiye’nin terörle mücadelesinden rahatsızdır. Bunu açıkça söyleyemeyenler, terörle mücadele kararlılığının süresini tartışma konusu yapmaktadır.

YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344