THY Yönetim Kurulu Başkanı günlük 50 kişinin ziyaret ettiği yerel siteye aylık 200 bin TL ödeme yapıyor!

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın, yakın arkadaşı ve Giresunspor’un eski başkanı Mustafa Temel Bozbağ’ın sahibi olduğu yenigiresun.net adlı siteye, ‘içerik bedeli’ adı altında aylık 200 bin TL ödeme yaptığı iddia edildi.

THY Yönetim Kurulu Başkanı günlük 50 kişinin  ziyaret ettiği yerel siteye aylık 200 bin TL ödeme yapıyor!

Türk Hava Yolları (THY) çalışanları pandemi nedeniyle maddi zorluklar çekerken, Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın ise yakın arkadaşına yerel bir haber sitesi üzerinden ayda 200 bin TL kazandırdığı iddia edildi.

Airport Haber’in aktardığına göre, 2020 yılında 5.6 milyar TL zarar açıklayan, personelinin geliri önemli ölçüde düşen THY’nin çok sayıda soru işaretine yol açan yeni bir gider kalemi ortaya çıktı.

"İlker Aycı'nın kankası THY'den milyonlar götürüyor!" başlıklı haberde, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın talimatı üzerine, yenigiresun.net isimli bir internet sitesine ‘içerik bedeli’ adı altında aylık 200 bin TL ödeme yapıldığı kaydedildi.

Airport Haber, ödemeye ilişkin faturayı da paylaştı. Faturada, KDV tutarı ve KDV tevkifatı ile birlikte ödenecek tutarın ayda 225 bin TL’yi bulduğu görülüyor.

YORUM EKLE