Tuğba Keleş’i öldüren Erdoğan Küpeli’nin son durumu…

Gülay Mübarek'i sistematik olarak taciz ve tehdit ettiği halde serbest bırakılan ve arkadaşlık isteğini reddeden Tuğba Keleş'i katleden Erdoğan Küpeli’nin son durumu belirlendi.

Tuğba Keleş’i öldüren Erdoğan Küpeli’nin son durumu…

Gülay Mübarek'i sistematik olarak taciz ve tehdit ettiği halde serbest bırakılan ve arkadaşlık isteğini reddeden Tuğba Keleş'i katleden Erdoğan Küpeli öldü.

Adana’nın Kozan ilçesinde, arkadaşlık teklifini kabul etmediği için kasiyer Tuğba Keleş’i çalıştığı markette başından tabancayla vurarak öldüren ve aynı tabancayı başına ateşleyerek intihar girişiminde bulunan şiddet ve taciz faili Erdoğan Küpeli, tedavi altına alındığı hastanede öldü.

TACİZ VE TEHDİTTEN TUTUKLANMADI, ERDOĞAN'A HAKARETTEN TUTUKLANDI

Hatay'da yaşayan Gülay Mübarek’i 2016 yılında sosyal medya üzerinden taciz ve tehdit ettiği için gözaltına alınan Erdoğan Küpeli, sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Daha sonra sosyal medya hesabından AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli mesajlar paylaştığı saptanan Küpeli tutuklanarak, Kozan Cezaevi'ne koyuldu. Küpeli, yargılandığı davalarda 'tehdit', 'hakaret' ve 'özel hayatın gizliliğini ihlal' suçlarından toplam 8 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Ancak cezası onanmadığı için tutuksuz yargılanan fail Tuğba Keleş’i katletti.

Tahliye edildikten sonra ilçedeki bir yerel gazetenin dağıtım işinde çalışmaya başlayan Erdoğan Küpeli, dün saat 11.00 sıralarında ilçeye bağlı Tufanpaşa Mahallesi’ndeki markete gelerek, arkadaşlık teklifine olumsuz yanıt veren kasiyer Tuğba Keleş’i tabancayla başından vurdu. Ardından da aynı tabancayı başına ateşleyerek intihar girişiminde bulundu. Küpeli, tedavi altına alındığı hastanede öldü.

YORUM EKLE