Türk gemisine korsan baskını! 15 personel kaçırıldı

Gine Körfezi açıklarındaki M/V Mozart isimli bir Türk kargo gemisindeki 15 Türk personelinin kaçırıldığı iddia edildi. Cep telefonundan acil çağrıda bulunuldu. Cep telefonundan acil çağrı yapılırken, geminin korsan tarafından baskın yapılarak kaçırıldığı kaydedildi.

banner311
Türk gemisine korsan baskını! 15 personel kaçırıldı

Yeniçağ'da yer alan habere göre, Atlas Okyanusu'nun Afrika'nın güneybatısında kalan Gine Körfezi’nde bir kargo gemisi hakkında flaş bir haber gündeme düştü.

Lagos Limanı’ ndan kalktığı belirtilen M/V Mozart isimli 19 mürettebatlı bir Türk kargo gemisindeki 15 Türk personelin kaçırıldığı belirtildi. Cep telefonundan acil çağrı yapılırken, geminin korsan tarafından baskın yapılarak kaçırıldığı kaydedildi.

ACİL ÇAĞRIDA BULUNULDU

Yine iddialara göre geminin baş mühendisinin nerede olduğu bilinmezken, geminin 4. kaptanı acil çağrıda bulundu. Kaptan gemiyi kör bir şekilde götürdüğü ve mühendisin cenazesinin geminin altında olduğu belirtildi.  Ayrıca gemideki yağcının karnında şarapnel parçası olduğu kaydedildi.

Kaçırılan Türk gemisinin mürettebatı belli oldu

Gine Körfezi’nde Türk kargo gemisinin kaçırıldığı öğrenildi. Lagos Limanı’ ndan kalktığı belirtilen M/V Mozart isimli 19 mürettebatlı Türk gemisine ilişkin yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor.

Son olarak gemide görevli personellerin isimlerine ilişkin bilgiler paylaşıldı. Gemide yer alan personelin isimleri şu şekilde:

Kpt Mustafa Kaya

2.Kpt Melih Çetin

3.kpt Doğancan cengil

4.kpt Furkan Yaren

B.müh Süha Tatlıgül

2.müh Farman Ismayılov

3.müh Yasin Alper Şeker

E.zbt Gökhan Buran

Reis Vedat Aksan

Gemici Erdi Erman

Gemici Halil gülçür

Gemici Ünsal Dilsiz

Gemici Adil Alkan

Gemici İlyas Baş

Fiter Mesut Meral

Yağcı Bahadır Yeşilalan

Yağcı Gökhan Lale

Aşçı Mustafa benklioğlu

Gv stj Hamza Orhan

2 personel yaralı

Son dakika haberine göre mühendisin ve 4. kaptanın yaralı olduğu ancak 4. kaptanın bütün seyir aletleri sökülen gemiyi yaralı olarak açığa götürmeye çalıştığı öğrenildi. İki görevlinin de yaralı oldukları bildirildi. 

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2021, 21:33

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.