Üfürükçü hoca 136 kişiye korona üfürdü

Karadeniz'de bir köyde salgından korunmak amacıyla yatalak hastayı okumak için gelen üfürükçü, toplam 136 kişiye korona bulaştırdı

banner311
Üfürükçü hoca 136 kişiye korona üfürdü

Korona virüs tırmanışa geçerken birbirinden ilginç bulaşma haberleri de gelmeye devam ediyor. Bu haberlerden birini Milliyet'ten Cihat Aslan kaleme aldı. Habere göre filyasyon ekipleri salgına bilinçsizce yaklaşıldığını ortaya koydu.

TURÇU BULUŞMASI PAHALIYA PATLADI

İddiaya göre Doğu Karadeniz’de 3 ailenin turşu buluşmasında çok sayıda kişinin korona virüse yakalandığını Twitter hesabından paylaşan doktor, şahit olduklarını şöyle anlattı, "Karadeniz’in küçük bir köyünde üç aile geçtiğimiz hafta, ' Vaka sayıları yoğunlaştı, en doğalından turşumuzu kuralım da bağışıklığımız gelişsin' diye köydeki büyüklerinin yanına lahana ve fasulye turşusu yapmaya çıkmışlar. Evlerine geri döndüklerinde birinde semptomlar çıktı. Saha çalışması yaptık. 1-2 pozitif vaka derken, çalışmalarda vakaların kaynağı ve yayılımını bulduk. Temaslılar karantinaya alınıp test yapıldı. Bir turşu yüzünden üç aile ve bulaştırdıkları kişilerle birlikte 21 pozitif vaka çıktı. İçlerinde kamu kurumunda müdür, banka çalışanı da vardı. ‘Eğitimli insanlarsınız neden bu dönemde toplandınız?’ diye sorduğumda, 'Turşu bağışıklığı güçlendiriyor o da korona virüsü yenmemizi sağlıyor, o yüzden toplandık' dediler.

136 KİŞİYE KORONA BULAŞTIRDI

Bir de 80 yaşında kör ve yatalak bir amcanın hastaneye kaldırılmasıyla ilginç bir vaka yaşandı. Yaşlı amca pozitif çıkınca herkes şaşırdı. Çünkü hiç evden çıkmamıştı ve yanına da kimse gitmemişti. Öğrendik ki amcanın durumu kötüye gidince köye üfürükçü şifacı yaşlı bir teyze çağrılıyor. O teyzenin yaklaşık 120 temaslısını tespit ettik. Bu kişilerden test sonuçları pozitif çıkanların temaslılarıyla birlikte toplamda 136 pozitif vaka çıktı. 3 farklı köyde pozitif vakalarla temaslı yaklaşık 280 kişiyi karantinaya almıştık. Okuyup, üfledikleri arasında çocuklar, kadınlar ve yaşlılar da vardı.

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2020, 22:41

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.