Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'dan 29 ekim mesajı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, sosyal medya hesabından tüm vatandaşların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı

banner311
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım'dan 29 ekim mesajı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım şu ifadelere yer verdi:

''Şanlı tarihimizden aldığımız ilham ve güçle ezelden ebede büyük umutlar ve sağlam adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ümüzün "En Büyük Eserim" olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı, dirilisimizin sembolü Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yılını kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz.

19 Mayıs'ta başlayan Milli Mücadele'nin, 30 Ağustos'ta Büyük zaferle neticelenmesiyle Türkiye Büyük Millet Meclisimizin 29 Ekim 1923 tarihinde ilan ettiği Cumhuriyetimiz, kahraman atalarımızdan şanlı milletimize kalan en büyük mirastır.

Cumhuriyetin ilanı; emperyalizmin ve işbirlikçilerin kesin mağlubiyeti, Yüce Türk milletinin kesin muzafferiyetidir. Türkiye Cumhuriyeti; bağımsızlığına düşkün, onurlu yaşamaktan başka seçeneği olmayan aziz milletimizin eseridir. Aynı zamanda Milli Mücadele'nin taçlanmış halidir.

Bizler Ülkücü Türk Gençliği olarak; her yerde ve her ferdimizle Yüce Türk milletinin ve Türk devletinin bekası; milletimizin refahı için çalışmaya, mazlumların yanında, zalimlerin ve vatan hainlerinin ise karşısında olmaya, her zamankinden daha fazla azimli ve kararlıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle; bu aziz yurdu bize vatan yapan, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATURK'ü ve silah arkadaşlarini olmak üzere; aziz vatanimizin ve şanlı milletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna kara toprağa düşerek şehitlik mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyor, bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutluyorum.''

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.