Ümit Özdağ Van'daki Kırgız Türkü soydaşlarımız için harekete geçiyor!

Van Ulupamir'deki arazi gerginliği konusunda parti kurma hazırlığında olan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'dan dikkat çeken bir hamle geldi.

Ümit Özdağ Van'daki Kırgız Türkü soydaşlarımız için harekete geçiyor!

Habererk / Haber Merkezi

Van'ın Ulupamir'de Kırgız Türklerinin mağdur olduğu arazi tartışmaları devam ediyor.

Konuyla ilgili Haberiniz sitesine konuşan Ulupamir Dernek Başkanı Cemşit Horasan, aynı zamanda koruculuk yapıyor. 40 yıldır Ulupamir’de yerleşik olduklarını belirten Horasan yaşadıkları ve birçok Kırgız Türkü topraklarından eden olayları şu şekilde aktarıyor:

“40 senedir burada yaşıyor ve Kürtlerin psikolojik baskısına maruz kalıyoruz. Devlet bu arazileri bize tahsis etti ve biz paramızı devlete ödedik. Devlet bizi buraya yerleştirdi ve ödeme kolaylığı sağladı bu araziler bizim ödedik. Mahkemelik olduğumuzda mahkemeleri de kazandık. Hayvanlarını tarlamıza, bahçemize salıp gidiyorlar. Uyarmaya giden gençlerimizi dövüyorlar.”

ÜMİT ÖZDAĞ HAREKETE GEÇİYOR!

Kırgız Türkü soydaşlarımızın bu mağduriyeti üzerine parti kurma hazırlığında olan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ Meclis'te hareket geçiyor.

Twitter hesabından açıklama yapan Ümit Özdağ şu ifadeleri kullandı:

"Devlet Van/Ulupamir köyünde olanlar karşısında hızla adım atmalıdır. Mevcut gerilim sürdürülebilir değildir. Ulupamirliler şerefli, cesur ve vatansever köprülerdir. Yıllarca PKK'nın bölgede belini kırdılar. Konuyu TBMM gündemine taşıyacağım."

YORUM EKLE
YORUMLAR
YRP
YRP - 7 ay Önce

Türk Devletleri ile sınırlar kaldırılmalı ve doğu bölgelerimize soydaşlarımızın yerleşmesinin önü açılmalıdır

HALİL GÜNGÖR.
HALİL GÜNGÖR. - 7 ay Önce

Bu mesele haberde bahsedildiği gibi toprak arazi meselesi değildir. Siyaset, milliyetçilik hele de ırkçılık meselesi değildir. Ulupamir Kırgız Türklerinin mücadelesi BEKA meselesidir. Güneydoğuda olduğu gibi PKK baskı terör yıldırma politikası ile Türk kökenlileri bölgeden uzaklaştırmakta, bölgeyi boşatmakta, etnik temizlik yapmaktadır. Devlet maalesef bu güne kadar görmedi, yada görmek istemedi. Bu gün Ümit bey gündeme taşımışsa, beka meselesinde samimi ise DEVLET SAHİP ÇIKMALIDIR. BEKA BUDUR.


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344