Valilik devletin polisine hakaretler yağdıran AKP'li vekili bakın nasıl haklı buldu!

Mersin Valiliği, AKP milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın aracını durduran polislerle girdiği diyalog sonrası yazılı açıklamada bulundu.

KRT'de yer alan habere göre, Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın arabasının durdurulması olayı ile ilgili olarak Mersin Valiliği'nden açıklama geldi.

"YASAL İŞLEM BAŞLATILDI"

Açıklamada olayla ilgili CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın sosyal medya paylaşımının tamamen çarpıtma olduğu vurgulanarak, "Ön tahkikattan anlaşılmıştır ki görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır." ifadelerine yer verdi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Bahse konu olayda, Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz'ın aracı polis memurlarınca ihbar üzerine durdurulmuştur. Karayolları Trafik Kanunu'nun 71. Maddesi G Bendi'nde, görev ve hizmet gerekleri ve güvenlik nedenleriyle geçiş üstünlüğüne sahip araçlar sayılmıştır. Bu çerçevede, milletvekilinin kullandığı araç bu kapsamda olmasına rağmen polis memurlarınca durdurulduktan ve milletvekili olduğu anlaşıldıktan sonra yarım saat bekletilmiştir. İlgili şube müdürünce sorgulamanın yanlış yapıldığı, aracın kaydının bulunduğu, bu bakımdan milletvekilinin aracının plakasının yanlış bildirildiği, ihbarın yanlış olduğu söylenmesine rağmen bekletilmiş ancak mesele İl Emniyet Müdürüne intikal ettikten sonra çözülebilmiştir. O esnada polis memurlarının yapması gereken eğer tespit edilen ihlal varsa tutanak tutup ilgili kurumuna göndermektir ancak ön tahkikattan anlaşılmıştır ki görevli memurlar yasal mevzuatın dışına çıkmışlardır. Bunun üzerine haklarında gerekli yasal işlem başlatılmıştır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
solgun
solgun - 1 ay Önce

Vali hükümetin yani AKP nin atadığı memur. Vekil AKP. İktidar kimde AKP. Üç AKP polis kardeşimiz ise dümdüz memur. Başka ne bekliyorsunuz?