Halkbank Genel Müdür Yardımcısıyken ABD'de tutuklanan Hakan Atilla, bankanın eski genel müdürü Ali Fuat Taşkesenlioğlu için, "Hangi vasıfla bu göreve getirildi ben de merak ediyorum" dedi.

Halkbank Eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla, kendi yargılanma süreci ve Sedat Peker'in paylaşımlarıyla gündeme gelen eski Halkbank Genel Müdürü ve eski SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet'ten Barış Terkoğlu'na konuşan Atilla, Taşkesenlioğlu için, “Hangi vasfı değerlendirildi de bu göreve getirildi ben de merak ediyorum. Beraber çalıştık. Bankaya katkı sağlayacak tek bir şey yaptığını görmedim. Ne sıfatı vardı da genel müdür oldu anlayamadım. Belki kendisini atayan imzayı atan Ali Babacan biliyordur. Mesele hep Sarraf’a indirgendi. Oysa Halkbank, o günlerde yurtdışı operasyonları başarıyla yönetiyordu. Uluslararası firmalara da hizmet ediyordu. Bu durum birilerinin işine gelmemiş olabilir. Atanacak kişinin bazı özellikleri karşılaması gerekirdi” ifadelerini kullandı.

Erdoğan ‘edepsizlik ediyorsun’ demişti… İşte Metin Feyzioğlu’nun yeni görevi… Erdoğan ‘edepsizlik ediyorsun’ demişti… İşte Metin Feyzioğlu’nun yeni görevi…