Milliyet yazarı Zafer Şahin, bugünkü köşesinde ‘Halk TV’nin İstanbul Topkapı’da 7 milyon dolara yeni bir bina satın aldığı’ iddialarına yer verdi.

“Medya sitelerinde yazılanlara göre adı sık sık [İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem] İmamoğlu ile anılan kanal yakında bu büyük ve modern binaya taşınacak. Yayınlarına da buradan devam edecek” diyen Şahin, devamında dikkat çeken bir noktaya parmak bastı ve şu ifadeleri kullandı:

“Halk TV’nin artık tamamen İmamoğlu’nun kontrolü altına girdiğini bizzat CHP’liler söylüyor. Sadece Halk TV’mi? Bazı internet siteleri için de aynı şeyler konuşuluyor. Her ay belediyeden bu sitelere yapılan yüklü ödemeler herkesin dilinde. Asıl soru şu: Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Bu soru sana İstanbul…”

Zafer Şahin’in bugünkü köşesinden ‘Ah İstanbul, vah İstanbul’ başlıklı bölüm şöyle:

“Halk TV, İstanbul Topkapı’da bir iddiaya göre 7 milyon dolara yeni bir bina satın aldı! Medya sitelerinde yazılanlara göre adı sık sık [İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem] İmamoğlu ile anılan kanal yakında bu büyük ve modern binaya taşınacak. Yayınlarına da buradan devam edecek.

CHP’nin kanalı olarak bilinen Halk TV’nin artık tamamen İmamoğlu’nun kontrolü altına girdiğini bizzat CHP’liler söylüyor. Hatta kanala alınacak muhabirlerle görüşmeleri bile İmamoğlu’nun basın ekibinin yaptığı iddia ediliyor!

Sadece Halk TV’mi? Bazı internet siteleri için de aynı şeyler konuşuluyor. Her ay belediyeden bu sitelere yapılan yüklü ödemeler herkesin dilinde.

İmamoğlu’nun medyaya gösterdiği ilginin sebebi açık. Kendi medyasını oluşturmaya çalışıyor.

Aday olmayı başarırsa iletişimini bu kanallar üzerinden yürütecek. Yürütsün, medyada gazetecilere yeni iş olanaklarının doğması iyi bir şey. Tabii finansmanın nereden sağlandığının şeffaf bir şekilde açıklanması şartıyla.

İmamoğlu’nun tüm bu medya operasyonlarında cevap aranması gereken asıl soru şu: Bu değirmenin suyu nereden geliyor?

Bu soru sana İstanbul…”

Yazının tamamı için tıklayın!

Editör: Muharrem Kılı