Halk Bank Genel Müdürü Osman Arslan'ın daha önce Bank Asya'da yöneticilik yaptığı ortaya çıktı. Halk Bank'ın sitesinde yer alana özgeçmişinde gizlenen bilgiyi Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış Pehlivan ortaya çıkardı.

Yaptığı araştırmada Arslan’ın CV’sindeki, “1998-2004 yılları arasında çeşitli özel sektör bankalarında yöneticilik yaptı” ifadesine dikkati çeken Pehlivan, konuyu bugünkü köşe yazısında ele aldı. Pehlivan yazısında şunları dile getirdi:

"Merak işte, iş başa düştü. İki ayrı yerde Halkbank’ın sitesinde yazmayanı buldum. Biri The Wall Street Journal’ın sitesinde bankayla ilgili sayfada, diğeri ise Arap Türk Bankası’nın yeni yönetimine dair bir duyurusunda... İki ayrı yerde de Arslan’ın şu an genel müdürü olduğu Halkbank’ın sitesine koymaya çekindiği 'özel sektör bankası' açık şekilde yazıyor. Bingo: Bank Asya"

Osman Arslan’ın 2000-2003 yılları arasında Asya Katılım Bankası AŞ’de müfettiş ve müdür yardımcısı olarak görev yaptığı bilgisine ulaştığını kaydeden Barış Pehlivan, “Osman Arslan’ın gizlediği yaşamı tam da buydu: Üç koca yıl örgüte finans sağlayan kurumda yönetici olarak çalışacaksınız ve şimdi de Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından birinin en üst düzey ismi olacaksınız! Ne güzel demiş filozof: Geçmişi anımsamayanlar onu tekrarlamaya mahkûmdur” dedi.

Editör: Yadigar Hanım