Elazığ'da geleneksel hale getirilen ve bu yıl dördüncüsü yapılacak Salçalı Köfte ve Gastronomi Festivali'nde, 30 Eylül tarihinde İrem Derici'nin sahne alacağı açıklanmıştı.

Ancak Elazığ Lokantacılar ve Tatlıcılar Odası tarafından düzenlenen etkinlikteki İrem Derici konserinin iptal edileceği belirtildi. Konserin HÜDA-PAR’ın Derici’yi hedef göstermesinin ardından iptal edildiği iddia edildi.

Konser iptalini sosyal medya hesabından duyuran İrem Derici, "Ben partiler üstüyüm, ben siyasetler üstüyüm! Ben sanatçıyım! Şarkılarım milyonlara hitap eder. Sevenlerimle arama giremezsiniz" dedi.

Paylaşımında Aralık 2021'de Elazığ'da verdiği konserin görüntülerini de paylaşan Derici, şu açıklamayı yaptı:

“Elazığ halkı beni istememezlik yapmamıştır, buna eminim, bizim her zaman özel bir bağımız oldu. Ben partiler üstüyüm, ben siyasetler üstüyüm! Ben sanatçıyım! Şarkılarım milyonlara hitap eder. Sevenlerimle arama giremezsiniz.

En kısa zamanda bir şekilde sizinle buluşup şarkılarımı bağıra çağıra söyleyeceğim. Bunu da buraya not edin! Bende renk, dil, din, ırk, cinsiyet ayrımı olmaz! Ben sadece severim! Hem de çok severim! Seni çok seviyorum Elazığ!”

Editör: Yadigar Hanım