Başta İstanbul olmak üzere birçok kentimizde elektirik, doğalgaz, su aboneliklerinde güvence bedeli adı altında alınan paraların neden alındığı ve nerelere harcandığını konusuna Habererk olarak neşter vuruyoruz.

Habererk / Özel Haber

İstanbul başta olmak üzere birçok kentimizde elektirik, doğalgaz, su aboneliklerinde güvence bedeli adı altında ilk aboneliklerde para alınıyor.

Taşınmak isteyen aynı şehir içinde olanlar ise güvence bedeli parası geri hesaplarla yatırılmakla birlikte bazı kullanıcıların hesaplarına bu paraların yatmadığı şikâyetleri ise dikkat çekti.

Başka yere taşındıklarında önceki para hesaplarına yatsa bile yeniden güvence bedeli isteyen ve zamlı fiyattan para ödeyen vatandaşlardan tepki geldi.

Bu paraların nedensiz yere alındığı bilinirken paraların nerelere gittiği ise bilinmiyor.

Sebepsiz ve nedensiz yere güvence bedeli adı altında paraların depozite olmadığı bildirildi.

Depozitede taşınılması durumunda taşıma parası değil yeniden abone parasının zamlı ve faiş fiyattan alınması biliniyor.

FAZIL SAY'DAN NAGEHAN ALÇI'YA CEVAP: BİNECEĞİN TEK OTOBÜS CEZAEVİ OTOBÜSÜ OLMALI! FAZIL SAY'DAN NAGEHAN ALÇI'YA CEVAP: BİNECEĞİN TEK OTOBÜS CEZAEVİ OTOBÜSÜ OLMALI!

İŞTE ŞİKÂYETLER!

sikayetvar.com isimli siteden birçok vatandaşın bu duruma isyan ettiği görüldü.

Veysel ve Metin isimli kullanıcıların bu siteye yazdıklarına göre; İgdaş’ın güvence bedelini hesaplarına yatırmadığını iddia edildi.

İşte o mesajlar:

DİĞER ŞİKÂYETLER!

Diğer birçok ilimiz ve ilçelerimizden de şikayetvar.com isimli siteye benzer ve başka vatandaş isyanlarını görüldü. Bu vatandaşların da güvence bedeli adı altında alınan paralara isyan ettikleri görüldü.

İşte o isyanlar: