Türkiye'ye Afganistan'dan yaşanan yasadışı göçmen akını sonrası “Hudut namustu...” pankartı açan 6 genç Semir Yapıcı evinin önünde saldırıya uğradı.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul'un birçok noktasında astıkları iddia edilen yasa dışı göçmen karşıtı pankartlar nedeniyle gözaltına alınarak “Terörle Mücadele” polisleri tarafından sorgulanan 6 Türk gencinden biri olan Semir Yapıcı'ya saldırı düzenlendi.

Tamga Türk'te yer alan habere göre, saldırının Yapıcı İstanbul Bahçelievler'de bulunan evinden çıktığı esnada pusuda bekleyen sopalı 3 saldırgan tarafından gerçekleştirildiği öğrenildi. Başından yaralanan Yapıcı, olay yerine sevk edilen ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Saldırıyı gerçekleştiren şüphelilerin kim olduklarına yönelik olarak henüz bir bilgilendirme yapılmazken Yapıcı ve diğer 5 Türk genci, astıkları ileri sürülen yasa dışı göçmen karşıtı pankartlara ilişkin olarak Nihat Genç tarafından yapılan kışkırtıcı yorumlar ile kamuoyu önünde hedef gösterilmişti.

Saldırıya uğrayan Semir Yapıcı sosyal medya hesabından "Evden çıkarken sopalı 3 kişinin saldırısına uğradım." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Yapıcı'nın da arasında bulunduğu 6 Türk genci, "İzmir'in dağlarında çiçekleri yakanlar hesabımız sizinle", "Ülkemde mülteci istemiyorum" ve "Hudut namustu" gibi ifadeler yer alan pankartlar astıkları iddiasıyla gözaltına alınmış, olay kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı.

Kamuoyunda büyük destek toplayan 6 Türk gencinin ardından "Hudut Namustur", "Sınır Namustur" gibi pankartlar asılmış, bu pankartlar da polis tarafından kaldırılmıştı.