Cumhurbaşkanlığı ve 28. DÖönem Milletvekili seçimlerine 3 gün kala İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan gündeme bomba gibi düşen bir itiraf geldi. Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yargıya müdahalesini ifşa etti. 

Sarıyer İbrahim Cevahir Sosyal Tesisleri’nde konuşan Soylu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İçişleri Bakanı olduğu ilk dönemde yaşadıklarını, "Sayın Cumhurbaşkanımız beni bir sabah çağırdı. Yeni İçişleri Bakanıydım. ’Ben bu işe tahammül edemem Süleyman’ dedi. ’Bunların hepsini görevden alacaksın.’ Benim istediğim bir göz Recep Tayyip Erdoğan bana verdi iki göz. 2 gün sonra hepsini aldık" şeklinde anlattı. 

Soylu, şunları kaydetti:

"Bu Selo’yu o gece evinden kuzu kuzu alıp götüren biziz. Biliyorsun değil mi, kuzu kuzu. O ve onun gibileri. Aynı zamanda belediyeler var ya. O belediyelerin hepsi teröre para sağlıyorlardı. Devletin verdiği vergileri mehmetçiğimize kurşun olarak gönderiyorlardı. Sayın Cumhurbaşkanımız beni bir sabah çağırdı. Yeni İçişleri Bakanıydım. ’Ben bu işe tahammül edemem Süleyman’ dedi. ’Bunların hepsini görevden alacaksın.’ Benim istediğim bir göz Recep Tayyip Erdoğan bana verdi iki göz. 2 gün sonra hepsini aldık. Doğu ve Güneydoğu huzur buldu. Paralar terör örgütüne gitmiyor. Milletin yatırımına gidiyor. Şimdi diyorlar ki, 15 Mayıs olacak biz onları yine PKK’ya, HDP’ye vereceğiz. Şu anda bana çok çalışıyorsun, diyorlar. Herhalde Murat Karayılan’dan az çalışacak halim yok, herhalde Cemil Bayık’tan daha az çalışacak halim yok veya Duran Kalkan’dan daha az çalışacak halim yok. Çıkmışlar masanın üzerine, tepiniyorlar. Tayyip Erdoğan gitsin de gitsin diye. Tayyip Erdoğan 14 Mayıs’tan sonra gelecek, biz de sizin üzerinizde tepineceğiz hiç merak etmeyin."

Editör: Yadigar Hanım