Kamu İhale Bülteni'nde yer alan bilgilere göre, Yeni Şafak yazarı İhsan Aktaş'ın sahibi olduğu Genar Araştırma Şirketine 600 bin TL’ye ihale verilmiş.

AKP'li Bağcılar Belediyesi 29 Eylül'de "Vatandaş Memnuniyeti Araştırması Hizmet alım ihalesi" adı altında bir ihale düzenledi. Pazarlık usulüyle düzenlenen ihalenin 600 bin TL'ye Yeni Şafak yazarı İhsan Aktaş'ın sahibi olduğu Genar Araştırma Şirketi'ne verildiği ortaya çıktı.

Birgün’de yer alan habere göre, Genar Araştırma, kamudan son 10 yılda 57 ayrı ihale aldı. Bu ihalelerin toplam bedeli ise 22 milyon TL'yi buluyor.

Şirketin en fazla ihale aldığı yerlerin başında da AKP'li Bağcılar Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi geliyor. Genar Araştırma, Bağcılar Belediyesi'nden 9, AKP döneminde İBB'den 8, AKP'li Tuzla Belediyesi'nden 7, Başakşehir Belediyesi ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden 5'er ihale aldı. Ayrıca şirketin RTÜK, üniversiteler, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı gibi kurumlardan da ihale aldığı öğrenildi.

Editör: Habererk Haber Merkezi