İSTANBUL, (DHA) - Depremden etkilenen illerde bulunan aşevlerinde Ramazan'ın başından bu yana her gün iftar ve sahur ikramlarında bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı, bugüne kadar 6 ildeki 18 aşevinde yaklaşık 1 milyon 220 bin kişiye iftar ve sahur yemeği dağıtıldığını duyurdu. 
 
Depremin ilk saatlerinden itibaren arama kurtarma ve insani yardım çalışmalarında bulunan İHH İnsani Yardım Vakfı, Ramazan'da da deprem bölgelerindeki çalışmalarına devam ediyor. Depremden etkilenen illerde gıda paketi, zekat ve fitre dağıtımlarında bulunan İHH; ayrıca aşevlerinde de iftarlık ve sahurluk ikramlarında bulunuyor. 
 
GÜNDE 51 BİN İFTAR VE SAHUR YEMEĞİ İKRAMI 
 
İHH'dan yapılan yazılı açıklamada, "Hatay'daki 4, Kahramanmaraş'taki 5, Adıyaman'daki 2, Malatya'daki 3, Şanlıurfa'daki 1, Gaziantep'teki 2 aşevinde her gün toplamda 51 bine yakın iftar ve sahur yemeği veriyor. Ramazan'ın 24. günü itibariyle toplamda 1 milyon 220 binden fazla kişiye iftar ve sahur yemeği ikram edildi. Ramazan'ın sonuna kadar depremden etkilenen illerde 250 bini aşkın daha iftarlık ve sahurluk ikram edilmesi hedefleniyor" denildi. 
 
DESTEK OLMAK İÇİN
 
Hayırseverler, Türkiye'de ve dünyanın farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi Müslümanlar için zekâtlarını, fitrelerini, sadakalarını ve kumanyalarını bağışlayarak İHH'nın Ramazan boyunca gerçekleştireceği kampanyalara destek olabilirler. Bağışçılar;

-FITRE yazıp 4072'ye SMS göndererek 70 TL,
-IFTAR yazıp 4072'ye SMS göndererek 70 TL,
-KUMANYA, BAYRAMLIK ya da IFTAR,  kelimelerinden birini yazıp 3072'ye SMS göndererek 10 TL katkıda bulunabilir.

Kaynak: dha