Ünlü tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, katıldığı bir programda "Atatürk hakikaten Türkçüdür, Türk ismini kullanır. Bu konuda hakikaten hiçbir tavizi yoktur" açıklamasında bulundu

250 bin konut hamlesine başlayan TOKİ, 2019'da başlayıp bitiremediği projelerine cevap veremiyor! 250 bin konut hamlesine başlayan TOKİ, 2019'da başlayıp bitiremediği projelerine cevap veremiyor!

Ünlü tarihçi Akademisyen Prof. Dr. İlber Ortaylı, katıldığı bir televizyon programında Atatürk'ün Türkçülük ve milliyetçiliğe bakışını anlattı.

CNN Türk'te Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Prof. Dr. Ortaylı, "Atatürk'ün çok istediği bir şey var. Türkler hükmetsin zamanlara mekanlara istiyor. Sadece sanayi falan değil. Dünya tarihini bilecek, dünya coğrafyasını bilecek, kendi tarihini de kendi yazacak. Alman'ın, Fransız'ın yazdığı gibi... Göremedi, o proje olmadı" dedi.

İlber Ortaylı, Atatürk'ün hakiki bir Türkçü olduğunu vurguladığı konuşmasında "Temelini attı, arkeolog yetiştirtti gönderdi. Ama maalesef bu işler yarım kaldı. Hazin olan hala yarıdayız. Milliyetçiliği de budur. Milliyetçidir. Hakikaten Türkçüdür. Türk ismini kullanır. Bu konuda hiçbir tavizi yoktur. Öyle de bir nesil yetiştirmiştir." ifadelerine yer verdi