İBB Meclisi'nin bugünkü oturumunda AK Partili Yavuz Selim Tuncer dezenfektan üzerinden Ekrem İmamoğlu'na; "Bu Gürpınar'daki bir meslek lisesinde üretiliyor. Ekrem Bey'in daha önce belediye başkanlığı yaptığı Beylikdüzü'nde. Ben eminim Ekrem Bey oraya hiç gitmemiştir hayatında" dedi.

ÖZDAĞ SOSYAL MEDYA YASASIYLA İLGİLİ SERT KONUŞTU: FAŞİZMİN KURUMSALLAŞMASIDIR ÖZDAĞ SOSYAL MEDYA YASASIYLA İLGİLİ SERT KONUŞTU: FAŞİZMİN KURUMSALLAŞMASIDIR

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi'nin bugünkü oturumunda AK Partili Yavuz Selim Tuncer soru önergesi için söz aldı. Tuncer, İBB başkanı İmamoğlu'na bir kutu dezenfektan göstererek "Bu Gürpınar'daki bir meslek lisesinde üretiliyor. Ekrem Bey'in daha önce belediye başkanlığı yaptığı Beylikdüzü'nde. Ben eminim Ekrem Bey oraya hiç gitmemiştir hayatında" dedi. İmamoğlu ise "Hayır, kütüphanesini ben yaptım gidip bakabilirsin" cevabını verdi. Alkış sesleri üzerine Tuncer "Demek ki gerçekten yaptığınız bir şeyler varmış. Sıfırdan mı yaptınız" sorusunu yöneltti. İmamoğlu bu kez "Belediye başkanı değilken yaptım, gidip bakabilirsin" deyince Tuncer "Hayrına mı yaptınız" dedi. İmamoğlu bu kez "Evet çok var öyle. Gidip bakabilirsin" yanıtını verdi. Tuncer de İmamoğlu'na "Allah hayrınızı artırsın" şeklinde cevap verdi. Tuncer, daha sonra soru önergesi vermek istediğini söyledi ve belediyenin neden 15 liraya bu dezenfektanı değil, İzmir'de üretilen 75 liralık dezenfektanları aldığını sordu.