İstanbul Beşiktaş'ta bulunan Swiss Otel'in mülkiyetinin satış ihalesinde kriz çıktığını belirten Yarkadaş, “Dün CHP’li belediye meclis üyeleri Abant’ta bu meseleleri tartıştılar. Ekrem Bey önümüzdeki günlerde iki meclis üyesinin disipline verilmesi ve ihraç edilmesini istiyor. Bunlar Mehmet Ali Tüysüz ve Özgür Öz. İmamoğlu ‘Bu iki arkadaşın dosyası neden hala açılmadı bu benim onur meselemdir’ diyor. Yaklaşık 7-8 meclis üyesi beni aradı ‘İBB, Beşiktaş Vişnezade Mahallesi’nde 63 bin metrekare üzerine kurulu olan Swiss Otel’in mülkiyetini satmak istiyor’ dediler” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun mahkemenin satışını durdurduğu Swiss Otel’in arsasını satmak istediğini belirten Yarkadaş, şunları söyledi: “Ekrem Bey ortalama 7 milyar TL’lik bir değer biçilen arsa ile ilgili dosyayı meclise getirdiğinde meclis bunu komisyona havale ediyor ve partiler burası satılabilir diye uzlaşıyorlar. Bugün bu satışa itiraz eden iki kişi uzun bir açıklama yaptı. ‘Swiss Otel’in satışını AK Parti döneminde de doğru bulmadık, başkan değişti diye düşüncelerimizden vazgeçecek halimiz yok, İmamoğlu’nun bu tavrımızdan dolayı ihraç edilmemizi kabullenemiyoruz’ dediler.”

Programdan sonra bir tweet de atan Yarkadaş, paylaşımında “tv100‘deki Taksim Meydanı’nda da söyledim: İBB’nin 320 meclis üyesine değeri 20 bin TL olan İPad dağıtıldı. Meclis üyelerinin çoğu bu iPadleri imza karşılığı aldı. Bir yanda SwissOtel’in satışında uzlaşma, diğer yanda 20 milyarlık metro ihalesinde 4 şirkete davetiye…” ifadelerine yer verdi.

İşte Barış Yarkadaş’ın o tweeti ve açıklamaları…

Barış Yarkadaş'ın ihale oyununu ortaya çıkaran tweetine çok sayıda tepki gelirken, İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi ve 22. Dönem Milletvekili Av. Süleyman Sarıbaş da CHP'nin eleştirdiği İmamoğlu'na toz kondurmadı. Promosyon seven İYİ Partili Sarıbaş, kendine güldürdü.

Editör: Yadigar Hanım