Sarraf'tan Emine Erdoğan'ın Derneğine Rekor Bağış

New York’ta devam eden Rıza Sarraf ile ilgili mahkeme sürecinde ilginç ayrıntılar ortaya çıkıyor. Sarraf’ın avukatları mahkemeye yaptıkları kefalet başvurusunda müvekkillerinin iyi bir aile babası ve hayırsever bir işadamı olduğunu kanıtlamak için mahkemeye yeni ek belgeler sundular.

Sarraf'tan Emine Erdoğan'ın Derneğine Rekor Bağış

Sarraf’ın kefalet veya ev hapsi karşılığında tutuksuz yargılanmasını talep eden avukatlar, yardımseverliğini kanıtlamak için sundukları 176 sayfalık ek belgelerde, Sarraf’ın yardımsever bir kişi olduğunu, hayır için 5 milyon dolar bağışta bulunduğu paraların hangi kişi ve kurumlara verildiğini dekontlarla ispat etmeye çalıştılar.

Kayıtlara resmi dekontlarıyla geçen ek belgelere göre, Sarraf’ın yaptığı bağışlarda en yüklü miktarın Emine Erdoğan tarafından 2012 yılında kurulan bir yardım derneğine yapıldığı görülüyor.

Sarraf, Emine Erdoğan’ın kurucusu olduğu ve halen himayesinde faaliyetlerini sürdüren TOGEM-DER (Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği’ne) 2016 yılına kadar tam 2 milyon 401 bin dolar tutarında bağış yapmış. Yayınlanan hesap kayıtları ve belgelere göre adı geçen derneğe yapılan toplam bağış miktarı arasında bazı farklılıklar olduğu görülüyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2016, 23:02
YORUM EKLE


Fatal error: Call to a member function set() on null in /home/habererk/domains/habererk.com/public_html/index.php on line 344