Danimarka ve İsveç vatandaşı olan aşırı sağcı siyasetçi Rasmus Paludan’ın çirkin eylemleri bitmek bilmiyor. Paludan kurşun geçirmez kask taktı.

Uluslararası kamuoyunu karşısına alan ve daha önce Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da düzenli olarak Kuran’ı Kerim yakacağını duyurarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren Paludan bugün çirkin eylemine devam etti.

Paludan’ın etrafında çok sayıda polis görüldü.

Güvenlik önlemleri altında Kopenhag’ın popüler bölgelerinden Norrebro’ya giden Paludan kurşun geçirmez kask ve yelek giyerek kamuoyunun karşısına çıktı. Polisin bir barikat kurduğu alanda çok sayıda insan da Paludan’ı izledi. Paludan Kuran’ı Kerim yakmadan önce megafon ile bazı açıklamalarda bulundu.

Paludan’ın eylemi uluslararası kamuoyunda gündem oldu.

Cami önünde Kuran yakan Paludan’ın eylemi sırasında yaklaşık 50 polis memurunun olduğu görülürken alanda büyük bir polis otobüsünün de olduğu belirtildi.

Çok sayıda insan Paludan’ın eylemini polis bariyerinin arkasından izledi.

Öte yandan Danimarka Dışişleri Bakanı Lars Lokke Rasmussen de bir açıklama yaptı. Rasmussen, “Türkiye ile Danimarka’nın iyi ilişkileri var ve bu değişmedi. Danimarka ve bireyleri arasında görüş ayrılığı vardır” dedi.

KURAN'DAKİ AYETLER SONRASINDA ŞU YORUMLAR YAPILDI:

BU YÜZÜ HAFIZANA KAYIT ET MÜSLÜMAN AHİRET’TE BUNA SESLENMEYİ UNUTMA

AŞAĞIDAKİ ARAF SURESİ'NDEN İLGİLİ KISIMDIR:

Editör: Ali Özyiğit