Döviz ve altına yönelik tahminleriyle tanınan Finans Analisti İslam Memiş, bu kez imar ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Memiş, bütün Türkiye'de yaşam alanlarının değişeceğini öne sürdü.

İslam Memiş, TV5’te katıldğı Gizli Dosya programında imar yasası ile ilgili çarpıcı gelişmeleri açıkladı. , 2023 yılının toprak yılı olacağını ve deprem felaketinin ardından imar affının sıfır tavizle uygulanacağını vurgulayan Memiş, İstanbul için uygulanacak yeni bir imar yasasının Türkiye genelinde yaşam alanlarını değiştireceğini söyledi.

Deprem felaketine dikkat çekerek, 2023 yılının toprak yılı olacağına ilişkin geçtiğimiz yıl uyarılarda bulunduğunu hatırlatar Memiş, “Ben müneccim değilim, deprem olacağını falan bilmiyorum. Sadece çalışmalarımın sonucunu insanlara bildiriyorum. Ve 2023 yılının Şubat ayında ciddi bir deprem felaketi gördük. Bu beklediğim değer artışların daha da hızlanmasına neden olan bir faktör oldu” dedi.

"BİLDİĞİNİZ HERŞEYİ UNUTUN"

Eylül ya da Ekim ayında Meclis'e gelecek olan yeni imar yasasıyla birlikte Türkiye genelinde bütün yaşam alanlarının değişeceğini ifade eden Memiş, “Artık öyle caddeler, öyle mahalleler, öyle kentler ve öyle şehirler olacak ki bildiğiniz her şeyi unutun. Türkiye genelinde. İstanbul’a özel bir yasa geliyor. İstanbul için gelen yeni imar yasasıyla birlikte sıfır tavizli bir imar affı uygulanacak. Sıfır tavizi olmasa zaten milyonlarca can kaybı olur. Ve hiç kimsenin gönlünü yapamazsınız. ‘Efendim ben kamuyu mahkemeye verdim. Efendim biz mahkeme sürecindeyiz biz müteahhitle anlaşamadık’, şöyle oldu, böyle oldu, benim hakkım yenildi falan. Sıfır tavizli bir süreç geliyor” ifadelerini kullandı.

Editör: Yadigar Hanım