Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’ın haberine göre, “Diyanet’in kurmay okulu” olarak da adlandırılan İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü’ne, merkezin eğitmenlerinden olan Muhammet Emin Kılıç atandı. Ancak Kılıç’ın özgeçmişi dikkat çekti. 1967 İstanbul Fatih doğumlu olan Kılıç, Fatih Müftülüğü’ne bağlı olarak faaliyet gösteren İsmailağa cemaatinin Kuran kursunda “Arapça ve dini eğitim” aldı.

Mısır’daki el-Ezher Üniversitesi mezunu olan Kılıç, üniversitenin ardından İsmailağa Kuran kursuna dönerek, öğreticilik görevi üstlendi. İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nde de eğitim alan ve eğitim görevlisi olarak çalışan Kılıç, temmuzda müdürlük görevine atandı.

ÇİFT KOLTUK!

Öte yandan, 4 Haziran’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Strateji Geliştirme Başkanlığı’na atanan ve Başkan Erbaş’ın görev yaptığı dönemde Sakarya Üniversitesi’nde lisans ve yüksek lisans eğitimi alan Güçlü’nün ise bu görevinin yanı sıra Özel Kalem Müdürlüğü görevine de devam ettiği öğrenildi. Mesaisinin büyük çoğunluğu Özel Kalem Müdürlüğü’nde geçirdiği iddia edilen Güçlü’nün halihazırda iki görevi üstlenmesi ise personel arasında rahatsızlık yarattı.

“Strateji Genel Müdürlüğü önemsiz bir görev mi?” tepkisi gösterilirken Güçlü, son olarak Erbaş’a Japonya ziyaretinde eşlik etti. Güçlü’nün Özel Kalem Müdürlüğü’ne devam etme gerekçesi olarak ise “müdürlüğün imkanlarının başkanlıktan daha fazla olması” gösteriliyor. Buna karşın Diyanet’te yer alan özgeçmişinde Güçlü’nün, Özel Kalem Müdürlüğü görevinden ayrıldığı belirtiliyor.

Editör: Habererk Haber Merkezi