İstanbul'da kuvvetli şiddetli sonucu Arnavutköy, Başakşehir ve Küçükçekmece'de ev ve iş yerlerini su bastı. Araçlar yollarda kalırken 2 kişi hayatını kaybetti.

Arnavuktöy'de akşam saatlerindu kuvvetli yağmur başladı. İlçede kısa sürede çok sayıda ev ve iş yeri su altında kaldı. Araçlar mahsur kalırken yağış Başakşehir ve Küçükçekme'yi de vurdu. Eyüp-Piyer Loti teleferik hattı ile Kirazlı-Kayaşehir merkez metro hattının Kayaşehir merkez istasyonu kapatıldı. 

İstanbul Valisi Davut Gül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış Arnavutköy ve Başakşehir’de an itibariyle etksini kaybetti. M2’ye yaklaşık 125 kg yağış düştü. Çam ve Sakura Şehir Hastanesi sağlık hizmeti vermeye devam ediyor. Sel sularına kapılan iki kişi maalesef hayatını kaybetti.

Su baskını dolayısıyla evleri kullanılmayacak durumda olanlarla su basma riski olan hemşehrilerimiz 112’yi aradıkları takdirde kamu tesislerinde misafir edilecektir. diyerek geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

sağnak3sağnak1

Ekran görüntüsü 2023-09-06 002001


İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMA

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Şu an özellikle Karadeniz'e kıyısı olan ilçelerimizde yoğun yağış görülmekte. Arnavutköy'de metrekareye düşen yağış 70kg'ı geçti. Yağış bölgesinin su havzalarının bulunduğu alanda yoğunlaşması İstanbul için iyi haber. Yine de vatandaşlarımızı tedbirli olmaları yönünde uyarırız" dedi.

Ekran görüntüsü 2023-09-06 002357

Editör: Habererk Com