İYİ Parti Esenyurt Belediye Başkan Adayı Muharrem Yıldız “Esenyurt, yabancıların çok fazla olduğu bir yer ve ciddi bir göç alıyor. Esenyurt artık bunu kaldırmıyor. Burada yapacağımız tek şey var. Yabancıların yüzde 80’ini göndereceğiz” dedi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında Muhammed Mustafa İlim Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret ederek açıklamalarda bulundu.

Esenyurt’ta ciddi bir göç problemi olduğunu ifade eden Yıldız, “Esenyurt, yabancıların çok fazla olduğu bir yer ve ciddi bir göç alıyor. Birçoğu da vatandaşlık almayan göçmenlerden oluşuyor. Esenyurt’u gezdiğimde çok garip bir durumla karşılaşıyorum. Göçmenler, birçok yerde dükkan açmışlar, örgütlenmişler. Esenyurt esnafı bu durumdan rahatsız ve onların olduğu sokaklardan geçmeye korkuyorlar. Burada yapacağımız tek şey var. Yabancıların yüzde 80’ini göndereceğiz. Her Türkiye vatandaşı gibi vergisini ödüyorsa, kanunlara uymuşsa ve usulüne uygun ruhsat ile dükkan açmışsa kalabilir ama diğerleri gönderilmeli. Çünkü Esenyurt artık bunu kaldırmıyor” ifadelerini kullandı.

Editör: Habererk Haber Merkezi