İyi Parti’den şehit yakınına küfür eden ve özür dileyip grup başkanvekilliği görevinden istifa eden Lütfü Türkkan'la ilgili açıklama geldi.

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, şehit yakınına küfür eden ve özür dileyip grup başkanvekilliği görevinden istifa eden Lütfü Türkkan'la ilgili açıklama yaptı.

Yaşanan olay sonrası İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, şunlar söyledi:

HATA YAPANLARI MAKAMDAN ÇEKİYORUZ

“Partimiz kurulduğu günden beri çeşitli itham ve hakarete maruz kaldı. Ancak hiçbir gerekçe Lütfü Türkkan’ın yaptığı hatayı görmezden gelemez. Biz hatasının bedelini ödeyen bir partiyiz. Yanlışı yapanı görevden çekmeyi bilir. Bugün de Türkkan’ı görevden çekiyoruz. Bizim kitabımızda böyle bir küfürün, hakaretin yeri yoktur. Biz hata yapanları makamdan çekiyoruz.”

LİBOŞLAR SONUNDA YERİNİ BULDU! LİBOŞLAR SONUNDA YERİNİ BULDU!

ÖZÜL DİLEYİP İSTİFA ETTİ

İyi Parti Milletvekili Lütfü Türkkan, Bingöl'de Genel Başkan Meral Akşener'e tepki gösteren ve şehit yakını bir kişiyle yaşadığı gerginlik sonrası küfür etmişti.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e sosyal medya üzerinden hakaret-küfür eden ve şehit yakını olduğu belirtilen bir kişiye Bingöl programı sırasında küfür ettiği ortaya çıkınca özür dileyen Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, istifa dilekçesi vererek Grup Başkanvekilliği görevinden ayrılmıştı.