İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Sinan Ateş’in öldürülmesi hakkında açıklama yaptı.

Zorlu, bir gazetecinin, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener’in, uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in ailesiyle teması olup olmadığı yönündeki soru üzerine, Türk milletinin vatansever bir evladını kaybettiğini söyledi.

Adaletin yerini bulmasını temenni ettiklerini bildiren Zorlu, şöyle devam etti:

Zafer Partisi’nin Büyükşehir Adayı Muharrem İnce mi? Zafer Partisi’nin Büyükşehir Adayı Muharrem İnce mi?

“Bu menfur, hain saldırıyı kınıyor, lanetliyoruz. Bunu basit bir saldırı, bir kayıp olarak değerlendiren yaklaşımları da reddediyoruz. Ankara’da, ülkenin başkentinde bırakın siyasi görevlerini, bir akademisyen, genç bir insan bir suikasta kurban gitti. İvedilikle, devletimiz tarafından sorumluların, katillerin ve varsa ardındaki güçlerin ortaya çıkarılması gerekmektedir. Böylesine önemli, vicdanımızı yaralayan bir konunun siyasete alet edilmemesi için böyle bir konuda siyaset bertaraf olsun, batsın böyle siyaset, siyasete malzeme olmaması için özel bir çaba sarf ettik.”

Zorlu, Akşener’in konuyla ilgili en başından beri hassasiyet gösterdiğini belirterek, “Bu menfur saldırının hemen ardından Sayın Genel Başkanımız merhumun kederli ailesiyle görüştüler. Konuyu birebir her aşamasıyla takip etmektedir. Biz de parti olarak takip ediyoruz, takipçisi olacağız.” ifadelerini kullandı.