CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı  Cemil Tugay, Buca Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Merkezi’ni ziyaret etti. Gençlerin dilek, istek ve beklentilerini paylaştığı tahtaya “Gençler bizimdir” yazan Tugay, Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman'la da playstation oynayarak maç yaptı. Renkli anların yaşandığı Gençlik Merkezi'nde resmini gören Tugay, esprili bir şekilde “Resmi kim yaptı? Olduğumdan yaşlı göstermişsiniz. Ayıp oluyor biraz. Yaşlıyız ama bu kadar da yüzümüze çarpmayın” sözleriyle herkesi güldürdü. Tugay, 56 yaşında olduğunu fakat kendini düşünce ve duygu olarak genç hissettiğini söyledi.

“DEMOKRASİYE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKALIM”

İzmir’de halka sormadan hiçbir iş yapmayacaklarını vurgulayan CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tugay, “Demokrasi ekmek, su, aldığımız nefes kadar değerli bir şey. İnsan olmanın onuru için herkesin hakkı hukuku için gerekiyor. Kimsenin haksızlığa uğramaması için gerekiyor. Kimsenin herhangi bir baskı altında yaşamaması için gerekiyor. Sizden ricam demokrasiye sonuna kadar sahip çıkmanız ve en temel demokratik hakkınız olan seçimlerde oy kullanmanız. Ama bununla kalmamalı, sizler de bir gün o oy pusulalarında yer almalısınız. Onun için siyaseti kötü bir şey olarak görmemelisiniz. Tam tersine siyasete gençler olarak siz sahip çıkmalısınız” diye konuştu.

“UMUDU YENİDEN ÖRGÜTLEMELİYİZ”

Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman da ülkede yaşanan sorunlardan dolayı herkesin umutsuz olduğunu, kendilerinin umudu yeniden örgütlemek için yola çıktığını söyledi. Duman, “Başka memleket yok, ülkemizden gidemeyiz. Kaçmayacak, korkmayacak, vazgeçmeyeceğiz. Ülkemize, ilçemize kentimize inadına sahip çıkacağız. 31 Mart yerel seçimlerinde geçmişe bir ders geleceğe bir umut vermeliyiz” dedi.

Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya ise Gençlik Ofisi ile gençlere yuva olacak bir kapı oluşturduklarını ifade etti. Kaya, “Çünkü gençler maalesef AKP iktidarında barınma, yeme, içme, güvenlik ve eğitim sorunu yaşıyor. Bütün gençleri burada örgütlenmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

Buca Gençlik Kolları Başkanı İrem Gökmen de heyecanlarına ortak olan herkese teşekkür ederek, “1 Nisan’da Buca’da gençliğin iktidarını karşılayacağımız güneşli günlerde görüşmek üzere. Başlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“BUCA CEZAEVİ BUCALILARINDIR”

Cemil Tugay'ın sabah saatlerinde Buca'dan başlattığı seçim çalışması, tüm gün sürdü. Buca Cem Evi'ni de ziyaret eden Tugay, Cem Evi Dedesi Hüseyin Gökçe ve Yönetim Kurulu tarafından karşılandı. İnsanların düşünce ve inançlarına sonuna kadar saygı gösteren bir siyasi anlayışa sahip olduklarının altını çizen Tugay, şunları söyledi:

“CHP bu ülkede demokrasi, özgürlük ve hakların savunma alanıdır. Her zaman sizlere yakın olduk, bundan sonra da yakın olacağız. İzmir'in insanlarının inanç ve düşünce özgürlüklerine saygılı bir kent olduğunu biliyoruz.”

Buca Cezaevi alanına ilişkin de konuşan Cemil Tugay, “Buca Cezaevi Bucalılarındır. Bir anda alanı sahiplendiler. Buraya bina yapıp yandaşlara dağıtalım kafasındalar. Buna izin veremeyiz. Biz bu şehrin belediye başkanlarıyla insanlarımızın hakkını savunacağız. Oraya bina yapılmasını içimizde doğru bulan kimse yok. Ben diyorum ki bu konuşulmalı ve öncelikle Buca halkına sorulmalı. Siz ne isterseniz o olsun” dedi.

Cem Evi Dedesi Hüseyin Gökçe de Tugay'ın ziyaretinden dolayı mutlu olduklarını söyledi.

“DENİZ TAKSİ İÇİN İSKELELER YAPACAĞIZ”

Cemil Tugay, Kızılçullular Kültür ve Dayanışma Derneği'ni de ziyaret etti. Kızılçullular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail Öznur, dernek yöneticileri ve üyeleri ile görüşen Tugay, seçildikten sonra yapacağı çalışmaları anlattı. İzmir trafiğini rahatlatacak formülleri paylaşan Tugay, deniz taksi projesini gündeme getirdi. Deniz taksi uygulaması başlatacağını vurgulayan Cemil Tugay, “Bu projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Küçük küçük bir sürü iskele olacak. Sizi istediğiniz yere bırakacak. Dolmuş, minibüs gibi düşünün. Bunu kullanabiliriz diye düşünüyorum” dedi.

“KÖRFEZİ TEMİZLEMEK KESİNLİKLE MÜMKÜN”

Dernek üyeleri İzmir Körfezi'nin daha etkin şekilde temizlenmesini istedi. Cemil Tugay da “Benim öncelik verdiğim konuların başında körfez temizliği ile gecekondu görünümlü mahalleler. Bunlar düzelmeden kimse 'İzmir iyi oldu' diyemeyecek. O yüzden bu ikisini çözmemiz lazım. Benim görev sürem bitmeden denizde yüzülebilecek. Arkadaşlarım da 'Öyle söyleme' diyorlar. Daha önce söylediler, inanmayacaklar. O yüzden ben diyorum ki  söylemeyecegim, yapalım, siz görün. Denizi temizlemek kesinlikle mümkün. Bunun yolu var. Öncelikle denizin kirlenmemesi lazım. Sonra da yeni sirkülasyon kanallarıyla denizin kendini temizlemesi lazım. Bunların hepsi yapılacak” diye konuştu.

Editör: Habererk Haber Merkezi