İzmir, Konak ilçesindeki Ferahlı Parkı'ndaki Atatürk büstü, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırıya uğradı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, "Bu alçakça saldırıyı kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

ata2

Konak Belediyesi geçen yıl Atatürk büstünü, yenilenip hizmete açılan Ferahlı Parkı'na yerleştirmişti. Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce saldırıya uğrayan Atatürk büstü tamamen parçalanırken, kaidenin üzerine bölücü terör örgütünün ve sözde liderinin isminin yazıldığını söyleyen Batur, "Bu alçakça saldırıyı kınıyoruz. Konak Belediyesi olarak, bu hain saldırıyla ilgili şikayetlerimizi adli mercilere ilettik. Güvenlik güçlerimizin de bu hainleri, bir an önce bulacağına inanıyoruz" sözlerini sarfetti.

ata3

Parkı tamamen yenilediklerini ve öyle hizmete açtıklarını özenle belirten Batur, "Hemşerilerimizin aileleriyle birlikte güzel vakit geçirecekleri ortamlar yaratmaya çalışıyoruz. Muhtarlık binamızın da içinde bulunduğu Ferahlı Parkı'mızı da geçen yıl tamamen yenilemiştik. Atatürk büstümüzün bakım onarımı da yapmıştık. Kimsenin de huzur bozmaya hakkı yok. Bu hain saldırının sorumluları bir an önce yakalanmalı" dedi.

Editör: Buse Ceren Balta