Japonya J1 Ligi ekiplerinden Sanfreecce Hiroshima, asrın felaketi olarak nitelendirilen merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremler sonrasında yardım kampanyası başlattığını duyurdu.

Japonya J1 Ligi ekiplerinden Sanfreecce Hiroshima, geçen aylarda Türkiye'de bir hazırlık kampı gerçekleştirmişti. Yeni sezona Antalya'da hazırlanan Sanfreecce Hiroshima, İstanbul gezisiyle kampı bitirmişti. Japonya ekibi, Türkiye'de yaşanan deprem felaketine sessiz kalmadı. Takımca Türk bayrağı ile poz veren Hiroshima'da takımın savunma oyuncusu Hayato Araki ve ekibin Türk antrenörü Serhat Umar, duygularını dile getirdi.

Depremin acısını paylaştıklarını söyleyen Hayato Araki, "Türkiye ve Suriye'de son depremlerde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyoruz. İki hafta önce kamp yaptığımız Türkiye'nin bu kadar büyük acılar çekmesi tüm ekibin yüreğini dağladı. Japonya uzak olsa da Türkiye ve Suriye'nin acısını paylaşıyoruz ve bir an önce yaralarını sarıp, günlük hayatına geri dönmesini umuyoruz" sözlerini kullandı.

"Türk - Japon dostluğunu ve dayanışmasının bir örneği olarak dost elini uzatmak istiyor "

Hiroshima Kulübü'nün dost elini uzatarak yardım kampanyası başlattığını ifade eden antrenör Serhat Umar, "6 Şubat, 100 yılın felaketi olarak değerlendiren Kahramanmaraş depremi hepimizi yıktı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın için Allah'tan rahmet, ailelerine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz. Yaralı yurttaşlarımıza acil şifalar temenni ediyorum. Ülkemden çok uzakta olabilirim ama gözüm, kulağım ve kalbim anbean felaket bölgesinde. Sanfreecce Hiroshima Kulübü, Türk - Japon dostluğunu ve dayanışmasının bir örneği olarak dost elini uzatmak istiyor ve yardım kampanyası başlatıyor. Bu davranışlarından ve günlerdir gösterdikleri ilgi ve hassasiyetten ötürü kendilerine şahsım ve ülkem adına teşekkür ediyorum. Tekrardan Türkiye'min başı sağ olsun, milletime geçmiş olsun" şeklinde konuştu.

Editör: Merve Kankan