Kapanan Olay TV ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı.

İş adamı Cavit Çağlar'ın sahibi olduğu Olay TV’nin kapanmasından sonra işsiz kalan gazetecilere ne olacağı merak konusuydu. Gazeteci Barış Yarkadaş kanalın diğer ortağı Hüseyin Köksal’ın yeni bir kanalla anlaşma görüşmelerinin sonuçsuz kaldığı ve kanalın faaliyetlerini sonlandırma kararı alındığını açıkladı.

İş adamları Cavit Çağlar ve Hüseyin Köksal’ın kurduğu Olay TV bir ay geçmeden kapanma kararı almış, Çağlar kapanma gerekçesi olarak iktidardan yoğun baskı altında olduğunu göstermişti. Medya dünyasını sarsan bu gelişme sonrası işsiz kalan 180 gazeteciye ne olacağı merak konusuydu.

DİĞER ORTAĞIN GİRİŞİMLERİ SONUÇSUZ KALDI

İş insanı Cavit Çağlar ile yolları ayrılan Olay TV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Köksal yeni kanal kurmak için yürüttüğü çalışmalardan sonuç alamadı.

Olay TV'de bugün kritik bir gelişme yaşandı. Toplantıya çağrılan çalışanlara kapanma ve tasfiye kararı iletildi.

Gelişmeleri Gazeteci Barış Yarkadaş sosyal medya hesabından şu sözlerle paylaştı:

Kurtlar Vadisi yönetmeninden müjde! TRT1'de başlıyor Kurtlar Vadisi yönetmeninden müjde! TRT1'de başlıyor

"OLAY TV ekibi az önce Kağıthane Cendere'deki binada toplandı. Kanal kurma girişimini sürdüren yöneticiler, sonuç alamadıkları için faaliyetlerini sonlandırma kararı aldıklarını açıkladı.

Böylece 180 arkadaşımız daha iktidarın baskıcı tutumları yüzünden bu karda kışta işsiz kaldı.

OLAY TV Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar, yeni kanalın kurulması için umut içinde bekleyen arkadaşlarına "Hüseyin Köksal Bey'in çabaları sonuç vermedi. Frekans almamız engellendiği için kanal kuramıyoruz" dedi.

Konuştuğum arkadaşlar, Süleyman Sarılar'ın ağladığını ve"Size hayatının en zor konuşmasını yapıyorum" dediğini aktardı.

Hükümet, OLAY TV ekibinin yeni bir kanal almasının önüne türlü engeller çıkardığı için 180 basın emekçisi işini, halkımız da haber alma hakkını kullanacağı bir yayın organını kaybetti. Çok yazık oldu. Çok üzücü..."