Kaybedilen seçimlerin ardından, parti içi muhalefetin yoğunlaştığı CHP’de tartışmalar dinmiyor. CHP’nin bir dönem en önemli isimlerinden eski grup başkanvekili Kemal Anadol yayınladığı yazılı açıklamada “Şimdi CHP ilkelerine bağlı, geçmişi temiz binlerce insan Atatürk’ün koltuğunu bir an önce bırakmanızı istiyor. Genel Başkan seçildiğiniz Kurultayın başkanıydım. Size hakkımı helal etmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Medyasiyaset’te yer alan habere göre Kemal Anadol’un açıklamaları şöyle:

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,

Gazeteler “Parti ilkelerine bağlı temiz bir insan olsa Genel Başkanlığı bugün bırakırım” dediğinizi yazdı. Bu sözlerinize inanamadım. Yalanlamanızı bekledim. Ama siz susmakla yetindiniz.

Bu durumda söz, ömrünü CHP ilkelerine adamış, bırakın akçeli işlere bulaşmayı maddi kayıplara uğramış fedakâr örgüt emekçilerine düşüyor.  Seçim kazanıldığında adaylardan çok sevinen, yitirildiğinde onlardan çok üzülen isimsiz kahramanlara düşüyor

Emekli olduktan sonra CHP size İş Bankası idare Meclisi Üyeliği, Parti Meclisi ve MYK üyeliği, Milletvekilliği, Grup Başkanvekilliği ve en son Atatürk’ün koltuğunu verdi.

CHP ilkelerine ters düşen uygulamalarınıza sırf parti zarar görmesin diye sabretti.

Siz ise şu anda yurt dışında kırmızı bültenle aranan kişileri, yetmez ama evetçileri milletvekili yaptınız. FETÖ’cü olduğu savıyla üniversiteden çıkarılanları, yasa dışı yollarla yurt dışına kaçan kişileri danışman yaptınız.

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanları ile helalleştiniz ama kendi partinizin laik, demokratik düzeni savunan kadrolarına küstünüz. CHP’li seçmeni ise her seçimde tıpış tıpış sandığa giden oy makinesi yerine koydunuz

Şimdi CHP ilkelerine bağlı, geçmişi temiz binlerce insan Atatürk’ün koltuğunu bir an önce bırakmanızı istiyor.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu,

Genel Başkan seçildiğiniz Kurultayın başkanıydım.

Size hakkımı helal etmiyorum.

KEMAL ANADOL

Eski CHP Grup Başkanvekili”

Editör: Habererk Haber Merkezi