Kent Meydanında Staj Mağdurları Hükumete Seslendi "Ne Zaman Duyacaksınız Bizi!" Staj ve Çıraklık Sigorta Mağdurları seslerini duyurabilmek amacıyla bir basın açıklaması yaptı. Dernek Başkanı Taner Tuncay; " Bizler, meslek liseleri ve çıraklık okullarından işletmelere zorunlu olarak çalışmaya yollanan ve sigorta girişleri yapılarak ellerine sigorta kartları verilen, halen e-devlet sisteminde iki tane işe girişleri olan,yıllarca o numara ile işlem görüp sonunda aynı numara ile emekli de olacak ama bugün itibariyle ilk işegirişleri kabul edilmeyen mağdurlarız.

staj8

Staj ve çıraklık sigortası mağdurları Türkiye genelinde örgütlenerek önce 20 ilde dernek ve ardından kısa sürede federasyon çatısı altında birleşti. Çalıştaylar, stand çalışmaları, meclis ziyaretleri, eş zamanlıbasın açıklamalarının yanısıra en son İstanbul Kartal’da Staj ve Çıraklık Fedarasyonu tarafından yapılan miting ile kamuoyuna sesimizi duyurduk.Sosyal medyada neredeyse aylardır ilk sırada sesimizi duyuruyoruz. Ulusal medyada her gün haberlerimiz çıkıyor.

staj3

Staj Ve çıraklık mağdurları Bu kez Bursa Kent Meydanın’da buluştuk Ve hükûmete seslenerek çözüm beklentilerimizi yeniden kamuoyuna açıklıyoruz.

staj4

Bizleri EYT çıktıktan sonra ortaya çıkan bir grup olarak düşünmeniz çok yanlış. Çünkü bizim magduriyetimiz 1987 yılında başladı ve hala devam ediyor. 36 yıla dayanan bir mağduriyet bu.“Hakkımız olmayan hiçbir şeyi istemiyoruz. E-Devlet’te gözüken ilk işe giriş tarihlerimizin emeklilikte de sayılacak şekilde sigortanın başlangıç tarihi olarak kabul edilmesini istiyoruz. O gün itibariyle bizim bilgimiz dışında eksik yatan primlerin sorumlusu biz değiliz, ortada fiili çalışma var, maaş aldık. Bu sorunu çözmek siyasilerin ve sosyal devletin görevi ve borcudur.

staj kpk

STAJ VE ÇIRAKLIK SORUNU YEREL SEÇİMDEN ÖNCE ÇÖZÜLMELİDIR.

Yerel seçimlernden önce staj ve çıraklık sigortası sorununun çözülmesi gerektiğini BURDAN BIR KERE DAHA HAYKIRIYORUZ.  “Bizler Çalışma hayatına erken yaşlarda başlayan staj ve çıraklık sigortası mağdurlariyiz.

staj ve çıraklık başlangıçlarımizin uzun vadeli sigorta koluna başlangıç sayılmasının zamanı geldi de geçiyor. Biz yıllardır bu mağduriyeti çözmeye çalışıyoruz bugun Bunun için burdayiz.

 Haklıyız, kazanacağız. Staj ve çıraklık sigortası mağduriyeti yerel seçimden önce çözülmelidir”

Saygılarımizla.

Bursa Staj ve çırak mağdurları

MSB'den Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yıl dönümü mesajı MSB'den Kıbrıs Barış Harekatı'nın 50'nci yıl dönümü mesajı

Yar.Day.Derneği Başkanı

Taner TUNÇAY"

Editör: Habererk Com