Meteoroloji Uzmanı Kerem Öktem, Türkiye'de karın yağacağı tarihi açıkladı. Öktem, sosyal medya üzerindeh yaptığı paylaşımda, "İlk atak 26 Ocak. Dağlar ve yüksek rakımlı şehirler karlı olacak." dedi.

Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üstünde gitmesi ve beklenen kar ve yağmurun yağmaması nedeniyle oluşabilecek kuraklık tehlikesine de dikkat çeken Öktem, paylaşımında, "Kuraklık son buluyor. Türkiye çok şanslı bir sinoptiğe giriyor. Peşi sıra yağışlı havalar gelecek." ifadelerini kullandı. 

Kar yağışı beklenen bölgeleri de açıklayan Kerem Ökten şu ifadeleri kullandı: 

"Doğu Anadolu'da, kesin olmamakla birlikte, önümüzdeki Cuma gecesi kuvvetli bir tipi bekleniyor. İstanbul'da kar sinyalleri haritalara yansımaya başladı. Potansiyel olarak büyüklüğünü koruyor. Soğuk hava dalgası 2 bölüm hâlinde gelecek gibi görünüyor. Detaylar için henüz vakit var." 

Ökten'in paylaşımları şöyle: 

Kuraklık son buluyor. Türkiye çok şanslı bir sinoptiğe giriyor. Peşi sıra yağışlı havalar gelecek. Tüm bölgeler etkilenecek. İlk atak 26 Ocak. Dağlar ve yüksek rakımlı şehirler karlı olacak. Hemen ardından ayın son günleri geniş bir alanda...

İstanbul'da kar sinyalleri haritalara yansımaya başladı. Potansiyel olarak büyüklüğünü koruyor. Soğuk hava dalgası 2 bölüm hâlinde gelecek gibi görünüyor. Detaylar için henüz vakit var.

Editör: Yadigar Hanım