ABD'deki ziyaretlerine New York kentinde devam eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TÜRKEN Vakfı’nın yaptırdığı gökdelenin önünden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a meydan okudu. 

TÜRKEN Vakfı'na ait binanın önünden yaptığı videolu paylaşımda binaya "hayırlı olsun"a geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Burası New York, Manhattan. ABD'nin en pahalı iş muhiti… Tanıdığım bir ailenin gökdelenine ‘hayırlı olsuna’ geldim. Erdoğan kim, anayasa, aile kim… Onunla ne aile konuşulur ne anayasa. Bu konu kapanmıştır” dedi.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Birileri senin siyasal rehinen kalsın diye benim yaptığım öneriyi yine kabul etmemiş, yan çizmişsin. Anayasayla aileyi korumaktan bahsetmişsin. Eğer bir aile konuşulacaksa konuşulacak yer burası. Burası New York'un en pahalı yeri Manhattan. Bu da ailenin yaptırdığı gökdelen. Oğlunun, kızına gönderdiği paralarla bu gökdelen yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Sevgili Erdoğan, aileyi konuşmak istiyorsan ve gerçekten samimiysen gel buradan başlayalım."

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Belgeler ve para akışları elimizde” diyerek, geçtiğimiz mayıs ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin TÜRGEV ve Ensar Vakfı aracılığıyla ABD’ye para kaçırıldığını öne sürmüştü.

İki vakıf, ABD’de TÜRKEN Vakfı ismiyle ortak faaliyet yürütüyor. New York’un meşhur bölgesi Manhattan’da yurt olarak kullanılacağı söylenen binaya ilişkin de “Bittiğinde kimin olacak?” sorusunu soran Kılıçdaroğlu, TÜRKEN’in çiftlik de aldığını söyleyerek, “Neden alıyorlar bu çiftliği Erdoğan?” ifadelerini kullanmıştı.

PROGRAMIN BUNDAN SONRAKİ BÖLÜMÜ WASHINGTON’DA 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ABD programına ilişkin paylaşımda bulundu. Kılıçdaroğlu, Boston ziyaretinin ardınan Washington'a geçeceğini duyurdu. Sosyal medya paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, “Boston programımız çok verimli geçti. Şimdi yeni görüşmeler için Washington, DC’ye geçiyorum. İnsan hakları alanında çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşları, düşünce kuruluşları, yatırımcılar, sektör birlikleri ve sendikalar ile çalışma toplantıları gerçekleştireceğiz” dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, ABD ziyaretinde siyasi görüşmeleri reddettiğini açıklayarak, “Dünyanın en parlak beyinleriyle geleceği konuşmaya geldim” demişti.

“BAY KEMAL BOSTON’DA”

CHP, “Bay Kemal Boston'da” videosuyla birlikte Kılıçdaroğlu'nun Boston ziyaretleri hakkında şu bilgilendirmede bulundu:

* “Bay Kemal, MIT Fizik Profesörü Doç. Canan Dağdeviren ile MIT Media Lab'i gezdi.

*Harvard-MIT Biyomedikal Profesörü Prof. Mehmet Toner'in sunumuna katıldı.

*Tarihte en çok referans verilen bilim insanı Robert Langer ile görüşmeler gerçekleştirdi.

*Kent Bilimci Dr. Kent Larson ile trafik sorunun çözümünü konuştu.

*MIT Nükleer Bilim Profesörü Prof. Bilge Yıldız ve ekibiyle bir araya geldi.

*MIT'deki Türk öğrencilerle buluştu, Amerikalı Türkler ile kucaklaştı.”

Editör: Yadigar Hanım