CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Genel Kurulu'nda dün başlayan 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmelerinde partisinin 3 Aralık'ta açıkladığı vizyon belgesini yeniden gündeme getirdi. Vizyon belgesini oluşturan kadronun Şampiyonlar Ligi olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, AKP sıralarından gelen tepkiler üzerine ise "Niye ağlıyorsunuz. Bu ağlamanız ne zaman bitecek sizin. Az önce söyledim Şampiyonlar Ligi kadrosu karşısında gözleri ışıldayan fotoromanlar var. Vallahi tam bir amatör küme var karşımızda." diye seslendi.

3 Aralık'ta saray Türkiye'sine karşı başka bir Türkiye vizyonu açıkladıklarını ifade eden Kılıçdaroğlu, Meclis'te yaptığı konuşmada, Bu Türkiye için 70 kişilik ekip, 7 gün 24 saat çalışacak ve dünyanın en iyileri ile çalışacak. Bakın bir futbol ligindeki gibi anlatayım size: Malum Dünya Kupası var. (Cristiano) Ronaldo ve (Lionel) Messi, Türkiye için oynayacak. Birinci Türkiye'nin ikinci Türkiye'yi sadakaya bağlama programını yırtıp atacaklar. O Türkiye'de dijital teknoloji, yapay zeka, makine öğrenimi, finansal teknolojiler ve yeşil enerji var. Herkes daha iyi bir yaşam, daha iyi bir düzen için çalışacak. Çocuklara yeni bir Türkiye hayali vereceğiz. Yeni bir siyaset üstü anlayışla liyakatle Türkiye'yi yöneteceğiz. O Türkiye'nin takımında siyasiler de var, siyaset üstü insanlar da var. Orada Daron Acemoğlu da var, Prof. Dr. Hakan Kara da var, Prof. Dr. Jeremy Rifkin de var, Refet Gürkaynak da var. Bu işin uzmanları ve bilim insanları var." ifadelerini kullandı.

Konuşmasına AKP'li milletvekillerinden tepki gelmesi üzerine eleştirisinin dozunu artıran Kılıçdaroğlu, "Gidin Erdoğan'a gözyaşınızı silsin" dedi.

"ŞAMPİYONLAR LİGİ TAKIMINI GÖRÜNCE AĞLAMAYA BAŞLADILAR"

Meclis'te yaptığı bu konuşmaya ait videoyu Twitter hesabından da paylaşan Kılıçdaroğlu, paylaşımına, "Şampiyonlar Ligi takımını görünce ağlamaya başladılar. Biz mi dedik her seferinde daha kötüsünü getirin, o getirdiğinizi de görevden affını istetip kovun ve tarihin gördüğü en amatör ekiple milletin karşısına çıkın diye? Şimdi gidin Erdoğan'a, gözyaşlarınızı silsin…" notunu düştü.

Editör: Yadigar Hanım