CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısı sonrası aralarında BBC Türkçe'nin de bulunduğu bir grup parlamento muhabiriyle makamında bir araya geldi.

"Siyasetçinin halkına, halkın da siyasetçiye güvenmesi lazım. Etik değerleri güçlü olan bir siyaset anlayışı, ahlaki değerleri güçlü olan bir siyaset anlayışının Türkiye’ye gelmesi gerekiyor.”

Kılıçdaroğlu, altılı masada yaşanan soruna ilişkin yöneltilen soruya ise “Elbette ki tartışmalar doğaldır. Tartışma olmayan bir yerde hayat olmaz. Tartışmalar olacak. Bütün mesele tartışmalardan sonra tokalaşmasını bilmektir. Sorunu çözüyorsanız bir sorun kalmıyor” yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu'nun, Millet İttifakı dışındaki diğer siyasi partileri ziyaret edip etmeyeceğine ilişkin sorulan soruya cevabı ise “Önce deprem bölgesine dördüncü kez gideceğim. Arkadaşlarım planlıyorlar. Oraya gitmek isterim" oldu.

Kılıçdaroğlu, “Adaylığınız ilan edildikten sonra masadaki liderlerin dışından Cumhur İttifakı üyeleri olmak üzere tebrik telefonu aldığınız başka isim oldu mu” sorusuna, “Şimdi söylemeyim birisini atlarız olmaz” cevabını verdi.

Kılıçdaroğlu'nun, “Cumhur İttifakı üyelerinden aldınız mı tebrik telefonu” sorusuna yanıtı ise “Hayır” oldu.

Kılıçdaroğlu, "Kürsüye veda ettiniz, genel başkanlığı sürdürecek misiniz" sorusuna "Evet" yanıtını verdi.

Editör: Habererk Haber Merkezi