Sözcü'den Saygı Öztürk'ün haberine göre Kemal Kılıçdaroğlu İzmit'te katıldığı bir kütüphane açılış töreninde partili olmayan 30 tane gençle bir araya geldi.Kendisine sorulan Erdoğan'ın yeniden aday gösterilmesine neden ses çıkartmıyorsunuz sorusuna Kılıçdaoğlu şöyle cevap verdi;

"Diyelim ki ses çıkardık nereye gidecek? Yüksek Seçim Kurulu'na. O üyeleri atayan kim Erdoğan. Verdiği karara kim itiraz edecek? İtiraz edeceğin hiçbir yer yok. Anayasa Mahkemesi bile bakmıyor bu karara. Hatırlarsanız İstanbul seçimlerinde aynı zarfın içerisine 4 tane oy pusulası koyuyorsunuz. Efendim 3'ü doğru 1'i yanlış. Talimat geldi de onun için yaptılar. Dolayısıyla bizim Erdoğan'ın aday olup olmamasına kilitlenmek gibi bir düşüncemiz yok." yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs'ta yapılacak seçimde AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aday olup olmayacağına kilitlenmediklerini vurgulayarak, "Erdoğan, aday olur veya olmaz ama biz sandık güvenliğini sağlayarak seçimi almak ve Türkiye'yi demokrasi eksenine getirmek istiyoruz. Altı liderin hedefi o" dedi.

Editör: Fatih Savuk