Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim öncesinde MHP'li seçmenlere seslenerek, “Kılıçdaroğlu’na oy vermek, bu günaha da ortak olmak istemiyorsan sandığa gitme.”  çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu, FOX TV’de katıldığı canlı yayında seçim gündemini değerlendirdi. Seçim çalışmalarında iktidarın kendini engellemek için her türlü yolu denediğini  dile getiren Kılıçdaroğlu, MHP’li seçmenler için özel başlık açtı, Kılıçdaroğlu, MHP'lilere, "Kardeşim sen anayasanın ilk dört maddesini değiştirmek istiyorsan gideceksin oyunu Erdoğan’a vereceksin. 'Hayır, anayasanın ilk dört maddesi kalacak' diyorsan geleceksin kardeşim bana oy vereceksin. Ülkücüysen, milliyetçiysen gelip oyunu bana vereceksin. Ha diyorsan ki 'Önemli değil. Hırsızlık da olabilir, yolsuzluk da olabilir. Çocuğum işsiz de kalabilir. Fakir fukara ezilsin önemli değil. Millet bir kuru ekmeğe muhtaç olsun' diyorsan gideceksin Erdoğan’a vereceksin. Kılıçdaroğlu’na da oy vermek, bu günaha da ortak olmak istemiyorsan sandığa gitme. 'Anayasanın ilk dört maddesini değiştireceğiz' diyen partiye oy verme kardeşim. Verirsen, kusura bakma senin milliyetçilikle ilgin yok" diye seslendi.

"DEVLETİ  PARTİ DEVLETİNE  DÖNÜŞTÜRDÜLER"

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

*(Program öncesi yayınladığı video) Devlet dediğiniz kurum ayrıdır. Parti ayrıdır. Bunlar devleti parti devletine dönüştürdüler. YSK tamamen devre dışı bırakılıp BTK başkanının kendi felsefesine uygun bir şekilde yasak getiriyorsa bu demokrasiye aykırıdır. İşin Türkçesi: Korkuyorlar. İktidardan gitmemek için bütün yolları deniyorlar.

*(Çalışanlara) Hakkınızı almak istiyorsanız millet ittifakına oy vereceksiniz. “Yok ben 17 yıl beklerim” diyorsanız cumhur ittifakına verin ama ağlamayın.

"KARŞIMA GELSE DE ÖĞRETSEM"

*Kredi kartı faizi affı için Meclis kararına gerek yok. Düzenlemeleri Meclis’e sunduğumda cumhur ittifakı “Hayır” diyemez. Onlar devleti tanıyamamışlar. Bürokrasiyi perişan ettiler. 27,5 yıl devlette çalıştım, karşıma gelse de öğretsem.

*Türkiye Cumhuriyeti devletinin başkanı başka bir ülkeye gidip para dilenmez. Hakaret ettiği bir adamın ayağına gidip kapısında beklemez. Biz onurlu ve saygın bir devletiz. Parayı nereden bulacaksın sözü aslında devleti iflas ettirdiklerinin itirafıdır. “Bana biraz daha borç verebilir misiniz” diye yalvarma turuna çıkacak

"İMRALIYLA DA KANDİL'LE DE DESTEK İÇİN GÖRÜŞÜYORLAR" 

‘İmralı’yla da, Kandil’le de destek için görüşüyorlar’
*Teröristlerle oturup konuşan Erdoğan. Kandil’dekileri kim konuşturuyor? Onun lehine mi benim lehime mi? Kandil’i kimin konuşturduğunu biliyorum. Devletin hassas kurumlarında, devlet değil saray adına çalıştıranlar konuşturuyor. Zamanı gelince açıklayacağım. İmralı’yla da, Kandil’le de destek için görüşüyorlar.

*Çık karşıma TRT’de. Sana da sorsunlar bana da. Veya onlar sormasınlar biz birbirimize soralım. Siyasetçilerin şöhret olma gibi merakları yok. Hani sen dünya lideriydin, benden neden korkuyorsun? 

*Sığınmacıların yükünü çekmek istemiyorsan bana oy ver.