Bir hayvan sahibi, koyununun başına baktığında gördüğü manzaradan dolayı şaşkınlığa uğradı. Beklenmedik bir şekilde, koyunun sadece bir boynuzu vardı. Sahibi, bu alışılmadık görüntüyü fotoğraflayıp bir forum sitesinde paylaştı ve fotoğraf hızla dikkat çekti. İnsanlar, genellikle iki olan boynuzların yerine sadece bir tane olmasını hem şaşırtıcı hem de komik buldular.

Reddit'te paylaşılan fotoğraf, birçok yorum aldı. Bazı kullanıcılar, koyuna "tek boynuzlu at" gibi esprili isimler takarken, diğerleri bu durumu ciddi bir biyolojik fenomen olarak değerlendirdi. Bir kullanıcı, koyunun bu durumunu şaşkınlık, korku veya kendini çekici hissetme gibi duygusal anlarda sergileyebileceğini öne sürdü.

Yorumlardan birinde, koyunların hayatta tek bir amaca odaklandıkları ve bu amacın ölümle ilgili yeni yollar keşfetmek olduğu belirtildi. Bir diğer kullanıcı ise, bu durumun bir savunma mekanizması olabileceğini ve koyunların uzun süreli istismar sonrası avcılara karşı bu şekilde bir tepki geliştirebileceklerini ifade etti.

İbrahim Murat Gündüz “Kurtların içerisinde büyümüş birisini koyun sürüsüyle korkutamazsın” İbrahim Murat Gündüz “Kurtların içerisinde büyümüş birisini koyun sürüsüyle korkutamazsın”

Kaynak: tv100.com- Hilal Nur Çiftçi