Kraliçe'ye olan saygılarından dolayı aralarındaki gerilimi bir kenara bırakan iki kardeş pazartesi günü düzenlenecek törende yan yana yürüyecek. Bu arada hem İngiltere hem dünyada Prens Harry ile ilgili merak konusu olan üniforma krizi ile ilgili beklenen karar geldi.

Kraliçe'nin cenazesi 2 gün önce Buckingham Sarayı'ndan Westminster Hall'a taşındı ve burada halk ziyaretine açıldı. Kral Charles, Prens William ve Prens Harry de dahil olmak üzere kraliyet ailesi üyeleri Kraliçe'nin naaşının taşındığı aracın arkasından yürüdü.

Kraliyetteki tüm resmi görevlerini bırakan ve karısı Megan ile ABD'ye taşınan Prens Harry uzun bir aradan sonra burada kardeşi Prens William ile yan yana görüldü.

BERABER YÜRÜYECEKLER

Bugün İngiliz Dailymail gazetesinin duyurduğu yeni ayrıntılara göre kardeşler 19 Eylül Pazartesi günü düzenlenecek cenaze töreninde yine beraber yürüyecekler.

Gazete, kardeşlerin uzun süredir savaş halinde olduğunu dikkat çektiği haberinde "Savaşan kardeşler kraliçeye olan saygılarından olayı aralarındaki düşmanlığı bir kanara koymaya devam edecekler" ifadelerini kullandı.

PRENS HARRY İÇİN KARAR VERİLDİ

Hürriyet'in The Sun gazetesinden aktardığı habere göre, Prens Harry'nin yarın kraliçenin cenazesinin başında tutacağı nöbet sırasında askeri üniformasını giymesine izin verileceğini iddia edildi.

Kraliçe'nin mezarından ilk fotoğraf yayınlandı Kraliçe'nin mezarından ilk fotoğraf yayınlandı