Kraliçe II. Elizabeth’in ölmeden önce Bafra’dan toprak istediği ortaya çıktı. Kraliçe öldükten sonra mezarına Bafra toprağı atılmasını istemiş.

Habererk / Özel Haber

Samsun’un Bafra ilçesinin İkizpınar köyünden olan ve İngiltere’de yaşayan, İngiliz Kraliyet Ailesi’ne yakın olan bir gurbetçi, Bafra ve Doğu Karadeniz’in güzelliklerini anlattığı Kraliçe’nin tüm bunlardan çok etkilendiğini söyledi. İsmini vermek istemeyen gurbetçinin aktardığına göre Kraliçe Bafra’dan su ve toprak istemiş.

DERHAL BANA BAFRA TOPRAĞI VE SUYU GÖNDERİN!

Kraliçe’nin ölümünün ardından, gurbetçi vatandaşın yakınlarını arayarak ‘derhal Bafra toprağı ve Bafra suyu’ talep ettiğini belirtti.

Lavrov'dan Zelenskiy'e ağır sözler: “O bir o*** çocuğu” Lavrov'dan Zelenskiy'e ağır sözler: “O bir o*** çocuğu”

A.Ö. şunları dile getirdi:

“Ben kraliçeye hayranım Türk dostu olduğu için. Karadenizli ve Samsun’u İngiltere’de bana anlatma fırsatı verdiği için kendisinin her zaman hayırlanacağını düşünüyorum.”

İNGİLTERE’DEN BAFRA’YA SÖZDE RUM ETKİSİ!

Avrupa özellikle Yunanistan’ın, tarihe karışmış Rum İmparatorluğu’nun kalıntılarını aramak için Doğu Karadeniz’e geldikleri bilinen bir gerçek. Trabzon başta olmak üzere, Samsun ve Bafra en başta ziyaret edilen bölgelerden… Hatta Bartholomeos’un iki yıl önce Bafra’yı ziyaret ettiği de hatırlanmalıdır.