Gazeteci Levent Gültekin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile seçimden önce yaptığı bir görüşme ile ilgili gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu ile seçimden önce yaptığı görüşmede, "Ben bir kitap yazdım ve akışa göre siz aday oluyorsunuz. Bu bir film ve filmin sonunda siz aday oluyorsunuz ve seçimi kaybediyorsunuz" dediğini anlatan Gültekin, Kılıçdaroğlu'nun verdiği cevaba ise inanamadığını söyledi.

Medyascope'tan Ruşen Çakır'la ortak yayında anlatan Levent Gültekin, Kılıdaroğlu ile yaptığı görüşmeye ilişkin şunları söyledi:

"BURADA BİR FİLM VAR VE FİLMİN SONUNDA SİZ KAYBEDİYORSUNUZ"

"Kemal Bey kazanamayacağını bile bile bu seçimde aday oldu. Bu laf bir yorum değil, bu bir bilgidir. Twitter'daki sohbetimde Kemal Bey ile yaptığım konuşmayı anlattım. Geçen yıl nisan ayında. Gittim Kemal Bey'e 'Ben bir kitap yazdım, akışa göre sizi aday yapıyorlar 2023'te' dedim. Burada bir film var ve bu filmin sonunda siz aday oluyorsunuz ve seçimi kaybediyorsunuz dedim.

'Nasıl yani?' dedi. Sizi aday yapıyorlar deyip isimleri verdim Kemal Bey'e.

'Ben buraya gazeteci olarak gelmedim. Senin evladın var benim yaşımda. Senin evladın olarak geldim buraya. Lütfen... Ülke için bu son bir şans, bu şansı heba etme' dedim.

KILIÇDAROĞLU: "ÜLKE GERÇEKTEN  KURTARAMAYIZ"

Kemal Bey bana ne dedi biliyor musun? 'Ülke bitti, hiçbirimizin kurtarma şansı yok' dedi.

Ben de bunun üzerine 'Kemal Bey ne diyorsun Allah'ını seversen? Böyle düşünüyorsan sen niye aday oluyorsun?' dedim. 'Levent gerçekten ülkeyi kurtaramayız' dedi.

'Kemal Bey o zaman aday olma. Lütfen!' dedim, bana 'Levent benim kendi adaylığımı engelleme şansım yok' dedi."

Editör: Yadigar Hanım